Pondělí, 11. listopadu 2019

leden

Dohledali vlastníky půdy

31.01.2019
Hodonínsko (Hodonínský deník) – Téměř čtyři desítky pozemků, u kterých nebylo zcela jasné kdo je jejich vlastníkem, prověřovali pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových loni na Hodonínsku.

Úřad prodal pozemek, musel ale měnit zápis v katastru

30.01.2019
Podlusky – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo zastavěný pozemek na území obce Roudnice n. L. část Podlusky. Ten je částečně zastavěný přístavbou rodinného domu a tvoří součást dvora. Původně byl pozemek evidován na neznámého vlastníka, a to jako vodní plocha. Podle vyjádření Povodí Ohře se však o vodní plochu nejedná.

Chceme šetřit a usilujeme o snadnější dostupnost úřadů

29.01.2019
​Praha (Mladá fronta DNES) - Stát na území Prahy ročně platí téměř půl miliardy korun jen na nájemném, což je alarmující stav. Vzhledem k akutnímu nedostatku státních kancelářských ploch neexistuje jiné dlouhodobé řešení než pořízení nového administrativního komplexu. Moderní nízkoenergetický komplex s výbornou dopravní dostupností by měl kromě úspory nájemného i další výhody, jako jsou úspory na provozu a údržbě, úspory za nerealizované investice do stávajících energeticky náročných budov nebo jednodušší kontakt občanů se státem na jednom místě.

Zaostřeno na dražby: frčí auta a chaty, podnikatelům se otevírá okno příležitosti

28.01.2019
Praha (E15) Chcete chatičku? A co takhle zoopark nebo dokonce vlastní klášter? I takovou nemovitost draží berňák. Celníci mají na skladně auta a naftu. Na své si přijdou i milovníci umění.

‚Našlapané‘ Audi RS6 poprvé u policie. Vůz propadl státu, nyní brázdí jižní Moravu

28.01.2019
PRAHA (lidovky.cz) Sportovní vůz Audi RS6 se v prosinci ocitl ve výbavě dopravní policie Jihomoravského kraje. Nejednalo se však o cílený nákup - do rukou se policistům dostal díky tomu, že propadl státu a nikdo jiný o něj neprojevil zájem. Ačkoli se takto auta do vozového parku strážců zákona dostávají běžně, toto je výjimečné - je vůbec prvním autem tohoto typu u Policie ČR.

Stát prodal louky v horách, dlouho o ně nebyl zájem

24.01.2019
Moldava (Teplický deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích se podařilo prodat rozsáhlé pozemky v Krušných horách. Šlo o pozemky o celkové rozloze 40 497 metrů čtverečních ležící na okraji Moldavy těsně za objekty rekreačních chat. Úřad majetku po ukončení činnosti okresních úřadů. „Větší z pozemků o rozloze 39 630 metrů čtverečních je horskou loukou svažitou k jižnímu okraji.

Bílina koupila od státu pozemky v areálu termálního koupaliště

22.01.2019
Bílina (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Teplicích (ÚZSVM) prodal pozemky ležící v areálu termálního koupaliště v Bílině za 980 tisíc korun.

Opuštěná Hanácká kasárna v Olomouci mají zaplnit stovky úředníků

22.01.2019
Olomouc (archiweb) - Několik stovek zaměstnanců státních úřadů, které nyní sídlí na několika místech Olomouce, by mělo v budoucnu zaplnit kanceláře v rozlehlé budově Hanáckých kasáren v historickém centru Olomouce. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. Hanácká kasárna využívala armáda zhruba 170 let, od roku 2013 je nemovitost prázdná.

Šperky objevili ve starém kufru

17.01.2019
Tábor (Českobudějovický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Táboře předal Puncovnímu úřadu šperky a jiné cennosti v hodnotě přes 83 tisíc.

Botička domácí výroby skončila ve sběrně

15.01.2019
​Kladno (Kladenský týden) – Do státní kasy přibylo třicet korun za botičku domácí výroby, kterou se snažil řešit své strasti s parkováním muž z Kladna.

ÚZSVM prodal historickou administrativní budovu v Ústí nad Labem

15.01.2019
Ústí nad Labem (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal v Ústí nad Labem v prvním kole výběrového řízení budovu převzatou od Národního památkového ústavu za 3,5 milionu korun, včetně pozemku o rozloze 316 čtverečních metrů. Stáří nemovitosti je odhadováno přibližně na 90 let.

Profesionální hasiči káceli nebezpečné stromy

14.01.2019
Písecko (Písecký deník) – Na základě Memoranda o spolupráci mezi Hasičským záchranným sborem ČR chranným a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) poskytli písečtí hasiči pomoc při kácení tří nebezpečně nakloněných jasanů ve Vlksicích.

Stát převedl několik pozemků na nové vlastníky

14.01.2019
Pelhřimovsko (Pelhřimovský deník) – Dva majetkové převody zprostředkovalo počátkem ledna pelhřimovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Město získalo od státu pozemky za půl milionu

11.01.2019
Roudnice nad Labem (Litoměřický deník) - Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo bezúplatně do vlastnictví města další pozemky.

Dasty operaci zvládl. Už bydlí u nové paničky

11.01.2019
Orlickoústecko (orlicky.denik.cz)- Dasty, Aika, Argo, Rony a Jeny. To byla pětice psů, které v zuboženém stavu odebrala státní veterinární správa v říjnu 2017 muži v České Třebové. Byli zanedbaní, vyhublí, dala se jim spočítat žebra.

Rozsáhlé rekreační pozemky v Krušných horách získal nový majitel

11.01.2019
Moldava - (skypaper.cz) Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení s aukcí dva volně přístupné pozemky o celkové rozloze 40 497 ​čtverečních metrů na okraji obce Moldava v Krušných horách, navazující objekty rekreačních chat.

Libkovice získaly zdarma pozemek pod požární zbrojnicí

10.01.2019
​Libkovice pod Řípem (Litoměřický deník) – Obec získala zdarma od litoměřického pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do svého vlastnictví pozemek pod požární zbrojnicí.

Kostel svaté Kateřiny skrýval velké tajemství z minulosti

07.01.2019
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) – Už loni na podzim začala od střechy rekonstrukce kostela svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. Po sejmutí věžičky kostela a otevření báně čekalo na odborníky překvapení. Objevila se tam tajná schránka s dokumenty. Ta obsahovala listiny z poslední opravy v roce 1903, tehdejší tisk, zprávu o opravě doloženou podpisy účastníků, ale také doklady z předchozích oprav až do roku 1463. Ty představují důležitý zdroj poznatků pro bádání o dějinách kostela i samotného města.

Šumná získala pozemky

04.01.2019
Šumná (Znojemský deník) – Dva pozemky, na kterých je zčásti účelová komunikace převedli v uplynulých dnech do majetku obce Šumná státní úředníci.

Nepojízdný „drogový“ vůz přestal být přítěží

04.01.2019
​Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal na základě usnesení krajského ředitelství policie osobní vozidlo značky Renault Kangoo.