Středa, 27. května 2020

leden

V budově nádraží Ostrava-Vítkovice bude finanční úřad

31.01.2020
Ostrava (eulog.cz) - Ve výpravní budově vlakového nádraží Ostrava-Vítkovice bude působit dislokované pracoviště Generálního finančního ředitelství (GFŘ). Chátrající objekt je ale nejprve potřeba opravit. Rekonstrukce, jejíž náklady se předběžně odhadují na 330 milionů korun, by měla začít příští rok, pracoviště GFŘ by se do budovy mělo nastěhovat na konci roku 2023. ČTK to řekl mluvčí státní Správy železnic Marek Illiaš.

Stát prodává Porsche 911 GT3. Auto zabavila policie při vyšetřování daňových podvodů

28.01.2020
Ústí nad Labem (Auto.cz) - Stát prodává Porsche 911 GT3. Auto zabavila policie při vyšetřování daňových podvodů.

Prodali nářadí, kterým muž ze Žďárska poničil objekt

28.01.2020
Žďársko (Havlíčkobrodský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal v elektronické aukci za 770 korun soubor nářadí, které bylo společně s airsoftovou zbraní a oblečením zabráno na základě rozsudku žďárského okresního soudu.

Stát prodává Havlovu rodinnou vilu na Barrandově. Zlevnil ji o miliony

28.01.2020
Praha (e15.cz) - Výstavní vila na pražském Barrandově jde do dražby. Vilu Lumiérů 41 navrhl známý architekt Max Urban pro strýce prvního českého prezidenta Miloše Havla. Stát nyní rodinný dům prodává s několika milionovou slevou.

Kurz změnil exotické statisíce na pár stovek

23.01.2020
Pelhřimov – Mimo jiné přes 400 tisíc vietnamských dongů (na snímku vietnamská pětistovka) mezi dalšími finančními prostředky zajištěnými u pachatelů trestné činnosti převzalo pelhřimovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na základě rozhodnutí Okresního soudu Pelhřimov.

Muž po sobě zanechal jeden a čtvrt milionu. Vezme si je stát

22.01.2020
Pelhřimov (Pelhřimovský týden) - Milionové úspory připadly státu jako odúmrť dědictví po muži, který před časem zemřel v jednom ze sociálních zařízení na Pelhřimovsku. Neměl dědice a nenapsal ani závěť.

Pozemek ve Žďáře vydražili za dvojnásobek vyvolávací ceny

22.01.2020
Ždár nad Sázavou (zdarsky.denik.cz) - Pozemek ve Žďáře nad Sázavou prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových za více než dvojnásobek vyvolávací ceny. Peníze jdou do státního rozpočtu.

Staré zvonici svitla naděje

21.01.2020
Mukařov (Litoměřický deník) – Poničené a zanedbané hroby, z nichž o většinu už nikdo pravidelně nepečuje, a torzo středověké zvonice. Pohled na starý hřbitov v Mukařově u Lovečkovic je žalostný. Právě zvonici, která je zapsaná v seznamu kulturních památek ČR, teď svitla naděje na záchranu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zvonici nyní bezúplatně převedl na spolek Omnium, který se obnovou podobných památek zabývá.

Chrudim získala zdarma pozemek v parku

21.01.2020
Chrudim (Chrudimský deník) – Pardubické pracoviště Úřadupro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedlo zdarma městu Chrudim pozemek o celkové výměře 1440 metrů čtverečních.

Úřad zničil falešné obrazy

20.01.2020
Louny (Žatecký a lounský deník) – Sekeru použitou při rvačce, pytlákovy pruty, týrané psy nebo falešné obrazy známého malíře. To vše v poslední době zabavili v okrese Louny policisté kvůli spáchání přestupku nebo trestného činu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech věci buď zlikvidoval, nebo jim našel nové majitele.

Oběti trestných činů dostanou od úřadu 156 milionů. Už jsou na účtu ČNB

17.01.2020
Praha (zpravy.iDNES.cz) - „Naším cílem je vždy získat co nejvíc prostředků tak, aby lidé, kteří byli poškozeni trestnou činností, dostali od viníků co nejvyšší odškodné. V uplynulém roce se nám podařilo takto shromáždit 155 976 541 korun, což je nejvíc od účinnosti zákona,“ uvedla generální ředitelka Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřina Arajmu.

Před a po proměně: Ubytovna u univerzity má byty i bistro

17.01.2020
Hradec Králové (hkcity.cz) – Bývalá ubytovna naproti univerzitě se během jednoho roku proměnila ze škaredého hnízda do krásného květu.

Peníze z doby Rakouska-Uherska i obrazy po zemřelé získal stát. Mince dal bance.

17.01.2020
Blansko (Brněnský deník) - Staré stříbrné mince z doby Rakouska-Uherska s vyobrazením Františka Josefa I., Leopolda I. a Františka I. objevili úředníci v bytu po zemřelé. Soud v Blansku je přiřkl státu spolu s 292 kusy dalších českých i cizích mincí v hodnotě šestasedmdesáti tisíc korun.

Rekonstrukce věznice v Uherském Hradišti? Začne letos opravou střechy

09.01.2020
Uherské Hradiště (deník.cz) - Opravou střechy začnou letos práce, předcházející opravě někdejší věznice v Uherském Hradišti a její proměně ve víceúčelový areál. V něm by kromě Muzea totality měly najít zázemí instituce jako Okresní soud, Okresní státní zastupitelství či Probační a mediační služba. Informoval o tom mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka.

Peníze prodejce drog propadly státu

09.01.2020
Žďár nad Sázavou (Týdeník Vysočina) – Celkem 79 949 korun, devět eur a deset dolarů se podařilo odvést do státního rozpočtu Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Žďáře nad Sázavou. Jednalo se o finanční prostředky, které propadly státu na základě rozsudku žďárského okresního soudu.

Nepotřebná opona z opery je na prodej

09.01.2020
PRAHA (Lidové noviny) - Na webu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se objevil neobvyklý inzerát. Národní divadlo v něm prodává nepotřebnou oponu z dílny akademického malíře Antonína Střížka, která od roku 2002 až do nedávné rekonstrukce zdobila scénu pražské Státní opery. Minimální cena je podle znaleckého posudku stanovena na 100 tisíc korun.

Stát prodal ukradené anděly

06.01.2020
Břeclav (Břeclavský deník) - Šest sošek andělíčků prodal v elektronické aukci Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi.

Hledají se vlastníci stovek tisíc nemovitostí. Ještě tři roky a připadnou státu

06.01.2020
Praha (hypoindex.cz) - Především vinou častých formálních chyb při zápisech vlastnictví k nemovitostem vyplývajících ze státních zásahů minulého režimu i z důvodu nevypořádaných vztahů u nemovitostí po emigrantech eviduje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových stovky tisíc nemovitostí, u nichž údaj o vlastnictví úplně chybí, anebo je vlastník identifikován nedostatečně. Vlastníci dotčených nemovitostí už mají jen tři roky na to se o nemovitost přihlásit a údaje doplnit. Pak majetek připadne státu.

Stát za pozemky u čerpací stanice v Žatci získal 423 tisíc korun

02.01.2020
Žatec (zatecky.denik.cz) - Lounské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo čtyři pozemky o celkové rozloze 411 metrů čtverečných v Žatci za 423 tisíc korun.

Ukrývání zběha, černé pálení kořalky. Převod majetku připomněl pohnutou historii

02.01.2020
Pelhřimov (deník.cz) - Na pohnutou historii ukázal převod devíti pozemků, který zprostředkovávalo pelhřimovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, když převádělo pozemky státnímu podniku Povodí Vltavy.