Neděle, 15. prosince 2019

K. Vary dostaly pozemky za pět milionů, nesmí je komerčně využít

11.01.2012
Karlovy Vary získaly bezúplatným převodem od státu pozemky za téměř pět milionů korun v městské části Dolní Kamenná. Celkem jde o 27 pozemků v katastrálním území Rybáře o celkové výměře přes 5000 metrů čtverečních. Podmínkou převodu na město je jeho závazek, že plochy deset let nevyužije ke komerčním účelům. Pozemky přísluší k veřejně prospěšné stavbě, průtahu silnice R6, sdělila ČTK Jana Rennerová z úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Všechny získané nemovitosti u Dolní Kamenné je město povinno užívat pouze k takzvanému účelu veřejného zájmu, konstatovala Rennerová. Znamená to, že je nesmí využívat ke komerčním nebo k výdělečným účelům a ani je dále pronajímat. Současně magistrát nesmí pozemky převádět na třetí osobu, a to po dobu deseti let od účinnosti vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Průtah na silnic R6 Karlovy Vary - západ, jejímž spoluinvestorem je i město Karlovy Vary, byl zprůjezdněn na podzim 2007.
 
Pozemky převedené městu jsou převážně zelené plochy, informovala ČTK mluvčí magistrátu Michaela Kousalová. O pozemky Karlovy Vary požádaly v loni kvůli narovnání majetkoprávních vztahů při budování průtahu. Díky převodu tak byly sceleny pozemky v oblasti Dolní Kamenné mezi bývalým zimním stadionem a kruhovými objezdy u supermarketu. "Pozemky budeme zatím jen udržovat, což však rozpočet zásadně nezatíží. Již dříve získalo město v těchto místech komunikace a chodníky," poznamenala Kousalová.