Čtvrtek, 12. prosince 2019

listopad

Administrativní budovu v Hradci Králové bude využívat Státní oblastní archiv

13.11.2018
Hradec Králové (Skypaper.cz) - Regionální komise Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odsouhlasila, že ad ministrativní budovu v ulici Balbínova v Hradci Králové budou od 1. ledna 2019 využívat pracovníci Státního oblastního archivu v Zámrsku (SOA).

Čepice Santa Clause použité při krádeži propadly státu, skončily v koši

12.11.2018
Zlín (Regiony.impuls.cz) - Čepice Santa Clause s vousy, černá kukla a pepřový sprej. Kuriózní věci propadly státu po akci, při které dvojice maskovaných pachatelů ukradla téměř stotisícovou tržbu pořadatelům pálení čarodějnic na Zlínsku. Pachatelé odešli od soudu s podmínkami.

Muž vyráběl falešný gel na praní, úřadu ho přistálo v klíně 64 tun!

12.11.2018
Ústí nad Orlicí (TN.cz) - Prát prádlo musí každý. To si nejspíš řekl muž, který na Orlickoústecku načerno míchal vlastní prací gel, který chtěl ovšem prodávat pod světoznámou značkou. Směsi vyrobil neuvěřitelných 64 tun!

Zámek ve Veleslavíně se dražit nebude

09.11.2018
Praha (Mladá fronta Dnes) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zrušil dražbu barokního zámku ve Veleslavíně. Ministerstvo kultury revokovalo svůj souhlas, který je podle zákona k vyhlášení dražby nezbytný.

ÚZSVM pomáhá zajistit prostory pro plánované Sčítání lidu

09.11.2018
Praha (Parlamentnílisty.cz) - Českobudějovická regionální dislokační komise zahájila schvalování dislokací zaměstnanců Českého statistického úřadu pro potřeby Sčítání lidu, domů a bytů.

Rybář utekl před kontrolou

08.11.2018
Klatovsko (Klatovský deník) – Muž ze Švihova, který šel chytat ryby, utekl před kontrolou. Přišel o náčiní a dostal pokutu.

Ušetřete tisíce za vánoční dárky! Od státu pořídíte šperky, psy i auta

05.11.2018
Praha (tnbiz.cz) Za vánoční dárky průměrně každý Čech utratí kolem deseti tisíc korun, někteří více. Pokud ale víte, kam jít, můžete za nákupy výrazně ušetřit. Majetku se před Vánoci zbavuje i stát a mezi draženými předměty se dají najít krásné kousky.

ÚZSVM v Náchodě získal přes půl milionu Kč ze soudních úschov

05.11.2018
Náchod (kurzy.cz) Náchodské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě usnesení Okresního soudu v Náchodě finanční částky v souhrnné výši 588 000 Kč.

Úřad převedl pozemek na hřbitově obci

01.11.2018
Bruzovice (Frýdecko-místecký a třinecký deník) – Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku Místku převedlo bezúplatně do vlastnictví obce Bruzovice pozemek, který je součástí místního hřbitova.

Druhá největší veřejná dražba v historii. Zámek na Veleslavíně stát nabízí za 382 miliónů

01.11.2018
Praha (novinky.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil veřejnou dražbu na prodej zámečku v pražském Veleslavíně. Dražba se uskuteční 30. listopadu, minimální požadovaná cena je 382 miliónů korun. Jde o druhou nejvyšší veřejnou dražbu v historii, uvedl ve středu mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Stádo koní z Jankova propadlo státu

27.11.2017
Votice (Mladá fronta DNES) - Zhruba devadesátihlavé stádo koní odebrané chovateli z Jankova na Benešovsku propadlo státu. Rozhodl o tom středočeský krajský úřad, když potvrdil verdikt odboru životního prostředí votické radnice. „Vydali jsme rozhodnutí, kterým jsme chovatele uznali pachatelem správního deliktu, a zároveň bylo uloženo propadnutí týraných zvířat státu. Protistrana se odvolala a věc byla postoupena nadřízenému orgánu, který naše rozhodnutí potvrdil,“ řekl Zdeněk Poula z odboru životního prostředí z Votic. Rozhodnutí je pravomocné, stát může se zvířaty volně nakládat. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových plánuje koně nabídnout náhradním chovatelům, kteří se o ně nyní starají.

Kolín získal Kmochův dům. Je libo nové kavárny, nebo spíše výstavní prostor?

27.11.2017
Kolín (ctidoma.cz) - Nebyla to snadná mise, ale její konec už má Kolín za sebou. Podařilo se mu totiž získat od státu atraktivní a perspektivní Kmochův dům. S čím je vlastně tato stavba spojena a jaké by mohla do budoucna plnit účely?

ÚZSVM převedl Státnímu pozemkovému úřadu pole

23.11.2017
Lovosicko (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Litoměřicích předal Státnímu pozemkovému úřadu (SPÚ) půdu získanou z odúmrti na 6 pozemcích v katastrálních územích Lukavec u Lovosic a Lovosice.

Zpustlé sídlo vyhlíží nového domácího

22.11.2017
Brandýs nad Orlicí (Svitavský deník) – Rok 1997 byl nejen rokem ničivých povodní, ale i posledním rokem, kdy v historické budově bývalého panského sídla v Brandýse nad Orlicí někdo bydlel. Chátrající budovu nyní převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a brzy ji nabídne k prodeji.

Bývalá rota v Maxově jde do dražby, obec ji nechce

20.11.2017
Maxov (Domažlický deník) – „Ano, máme dražební vyhlášku na našem úřadě,“ potvrdil tento fakt všerubský starosta Václav Bernard, kterému celá situace není lhostejná.

Kouty mají majitele. Tamní klub airsoftu

20.11.2017
Brandýs nad Orlicí (Svitavský deník) - Zpustlá osada připomínala město duchů. Teď bude znovu sloužit.

Vdovec z Benešovska odkázal Česku 1,5 milionu. Stát dědil i po muži z Pardubicka

16.11.2017
Česko (blesk.cz) - Česká republika každý rok zdědí tisíce předmětů a nemovitostí v hodnotě mnoha milionů korun. Často jde o majetek v rámci takzvané odúmrtě, kdy po sobě zemřelý nezanechá závěť a zároveň nemá žádné dědice. Občas ale lidé odkážou majetek nebo peníze státu napřímo, jak ukázal nedávný případ zemřelého vdovce z Benešovska. Ten státu zanechal 1,53 milionu korun.

Úřad nabízí ke koupi stodolu

14.11.2017
Znojmo (Znojemský deník) - Rozlehlou stodolu na jižním okraji Vratěnína na Vranovsku nabízí ke koupi Úřad pro zastupování státu.

Poručík měl pole u Vacenovic

13.11.2017
Hodonín, Vacenovice (Hodonínský deník) – Při zjišťování nedostatečně identifikovaných vlastníků se pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně konce října dopátrali k zajímavému zjištění.

Město prodá pozemky pro stavbu domů v aukci

10.11.2017
Havlovice (Domažlický deník) – Velký zájem o stavební pozemky v nově přichystané obytné zóně v Havlovicích vedly k netradiční formě jejich nabídky. Domažlická radnice je bude v pondělí prodávat formou aukce. „Převzali jsme systém, kterým pozemky prodává Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.