Středa, 27. května 2020

listopad

Palič lihu dostal podmínku, destilát vylili do čističky

28.11.2008
Nelegální palírnu lihu zlikvidovali státní úředníci na Lanškrounsku. Celých 168 litrů čistého lihu vylili do čistírny odpadních vod stejně jako šest a půl tisíce litrů ovocného kvasu. Z něj šlo vyrobit 647 litrů lihu.

Loucký klášter bude na prodej

28.11.2008
Tomu, kdo nabídne nejvíce peněz, hodlá státní úřad prodat loucký klášter ve Znojmě. Chátrající areál zůstává bez využití skoro dvacet let, předtím patřil armádě. Na rekonstrukci bude investor potřebovat stovky milionů korun.

Loucký klášter je na prodej

27.11.2008
Osud znojemského Louckého kláštera je opět v sázce. Stát jej teď totiž nabídl k prodeji. Po víc než půl roce od chvíle, kdy město Znojmo přestalo usilovat o bezúplatný převod budovy do svého vlastnictví.

Evangelický kostel bude zase patřit evangelíkům

27.11.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odloučené pracoviště Nový Jičín, převedl budovu evangelického kostela v Suchdole nad Odrou, společně s celým mobiliářem, do vlastnictví tamního farního sboru Českobratrské církve evangelické. Jedná se o křesťanskou církev, působící na území České republiky.

Obec vlastní areál hraničního přechodu

26.11.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl obci Pomezí nad Ohří majetek v areálu bývalého silničního hraničního přechodu.

Město Klášterec je bohatší o 5 milionů

26.11.2008
Město Klášterec je bohatší o více než 4,6 milionů korun. Majetek mu bezúplatně předal Úřad pro zastupování státu.

Hraniční přechody připadnou obcím, pouze Svatý Kříž půjde do výběrového řízení

26.11.2008
Včera rozhodl Úřad pro zastupování státu ve věci majetku o převodu dalšího hraničního přechodu v kraji na obec. Tentokráte v případě Pomezí.

Klášterec získal do majetku barokní letohrádek za miliony

25.11.2008
Stát převedl na město barokní letohrádek, tzv. sallu terenu. Jde o stavbu ze 17. století, která stojí v zámecké zahradě.

Táborská vila Libuše na Starém městě našla svého kupce

24.11.2008
V polovině měsíce prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) známou táborskou vilu Libuše. Státní rozpočet prodej posílil o více než šest milionů, které představují výnos z prodeje vily a příslušného pozemku.

Stát zrušil kotelnu ve Valticích. Škodila

20.11.2008
Břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových zajistilo odstranění kotelny lehkých topných olejů ve Valticích. Představovala ekologickou zátěž. Na základě ekologického auditu, který zjistil, že stavební i technologická část bývalé sídlištní kotelny je znečištěna ropnými látkami, a to včetně podložních zemin a podzemních vod, úřad prostřednictvím odborné firmy odstranil kotelnu.

Město získalo od státu podzemní kryt

20.11.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně předal Městu Cheb podzemní kryt.

Statistici se nastěhovali do bývalého okresního úřadu

19.11.2008
Statistický úřad v Prachaticích se přestěhoval do budovy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Cheb převzal podzemní kryt

14.11.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Odloučeného pracoviště Cheb (Územní pracoviště Plzeň), bezúplatně předal městu Cheb podzemní kryt v chebské ulici 17. listopadu .

Budova u přechodu na Cínovci je už majetkem Ústeckého kraje

10.11.2008
Nejprve padlo k zemi zastřešení bývalého přechodu a teď přišel na řadu převod majetku.

Rumburk dostal majetek za třináct milionů zdarma

06.11.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl Rumburku nemovitosti v areálu bývalého hraničního přechodu Rumburk “ Seifhennersdorf. Účetní hodnota majetku činí bezmála třináct milionů korun.

ؘeditelství silnic a dálnic převzalo rozsáhlé pozemky

05.11.2008
ؘeditelství silnic a dálnic už vlastní pozemky pod silnicemi první třídy ve svitavském okrese. Přes sto tisíc metrů čtverečních převzalo vedení ؘSD od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Účetní hodnota nabytého majetku činí přes 3,5 milionů korun.

Za památkově chráněný statek na návsi dostal stát milion korun

04.11.2008
Částku přesahující jeden milion korun odvedl do státního rozpočtu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) “ Územní pracoviště České Budějovice.

Policisté přitvrdí, ´neřidičům´ zabaví i vozidlo

04.11.2008
Sokolovští strážci zákona zajistili první vůz. Soud rozhodne, jestli propadne státu.