Středa, 27. května 2020

listopad

Stát se "zbavil" pozemků, převedl je na města a obce

28.11.2007
Pozemky v účetní hodnotě téměř 850 tisíc korun převedl stát prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na obce a města Novojičínska.

Kostel Svaté Rodiny vydal další tajemství

26.11.2007
Pod omítkami v klášterním kostele Svaté Rodiny v Havlíčkově Brodě se našly fragmenty maleb. Pochází pravděpodobně z období 18. či 19. století. Klášterní kostel patří do majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, jehož odloučené pracoviště Havlíčkův Brod sídlí ve stejném komplexu budov v bývalém klášteře.

Barokní malby

24.11.2007
TAJEMSTVÍ POD OMÍTKOU. Opravy v útrobách kostela sv. Rodiny odhalily pod omítkou historické malby. Klášterní kostel patří do majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Falešný Krteček i adidasky skončí v kotli cementárny

24.11.2007
Celníci ho dopadli! Falešného Krtečka. Skrýval se v tržnicích i v kamenných obchodech ve východních Čechách. Krteček Zdeňka Milera se totiž objevuje mezi padělky značkového zboží, které celníci zabavují stánkařům a dalším obchodníkům.

Ochranáři získali od státu oblast

24.11.2007
Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky získala část mokřadu Vypálenky u Moravského Písku na Hodonínsku.

Správa státního majetku a právní zastupování státu patří k našim základním činnostem

23.11.2007
Článek z Veřejné Správy č.47/2007. Mgr. Ladislav Košťál, ředitel Územního pracoviště Hradec Králové, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Ochranáři teď mohou lépe pečovat o čolka

22.11.2007
Kriticky ohroženého čolka podunajského přírodovědci na jižní Moravě poprvé objevili na Břeclavsku. Později se však ukázalo, že několik jich žije i v mokřadech na Znojemsku a Hodonínsku.

Ochranáři získali oblast s čolkem

20.11.2007
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR získala v uplynulých dnech do svého majetku část mokřadu Vypálenky u Moravského Písku na Hodonínsku, který je domovem vzácného čolka podunajského a kuňky obecné. Uvedla to Jana Lysá z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který oblast bezúplatně převedl na agenturu.

Unikátní lokalita svědčí čolkům

20.11.2007
Stát převádí část území, na němž žije ohrožený druh čolka na ochranáře. Ti chtějí čolkům vytvořit lepší podmínky.

Jirkov opraví ižkovu ulici, potřebuje k tomu pozemky

14.11.2007

Privatizace zdravotnických zařízení

08.11.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) hospodaří mj. také se zdravotnickými zařízeními, které převzal od Ministerstva financí ČR v souvislosti s reformou veřejné správy (zdravotnická zařízení na území hl. města Prahy) a se zánikem okresních úřadů.

Stát převedl šumavskému parku unikátní pozemek

06.11.2007
Klatovské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo Správě Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava pozemek v katastrálním území Nové Městečko, obec Dlouhá Ves.