Pátek, 6. prosince 2019

Karlovy Vary chtějí prodat bývalé sídlo policie v centru lázní

07.11.2013
Karlovy Vary (ČTK) - Bývalou policejní budovu v ulici I. P. Pavlova chtějí Karlovy Vary nabídnout k prodeji. Do prodeje zřejmě půjdou i okolní čtyři objekty, které patří státu. Podle primátorova náměstka Petra Bursíka (ODS) je odhadní cena městského objektu 75 milionů korun, reálná prodejní je ale podle něj vyšší, protože dům stojí přímo v lázeňské zóně.
V komplexu celkem pěti domů v ulici pod hotelem Thermal sídlila policie ještě před několika lety. Jednu z budov získalo město jako svůj historický majetek. Původně chtělo i další. "Se státem jsme se ale nakonec dohodli, že se nebudeme dál odvolávat a necháme výsledek prvního státu konečný," uvedl Bursík.
 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nyní musí čtyři státní budovy nabídnout jiným úřadům. Pokud o ně nebude zájem, dá je také do prodeje. "Nejlepší by bylo, kdyby město a stát nabídly všechny budovy ve stejný čas. Udělat společnou dražbu ale asi možné nebude," řekl Bursík.
 
Bývalé policejní budovy přitom mají za sebou bohatou minulost. Od roku 1938 v jedné z nich sídlilo gestapo a dodnes jsou v nejvyšším patře domu cely z té doby. Malé kobky s takzvaným tureckým záchodem v podlaze a sklopnými slamníky byly později využívány jen jako sklady. Zachovalé jsou ale i cely předběžného zadržení z pozdějších let.
 
Problémem ale je, že po opuštění budov policií se v nich netopí a zdi domů, které kopírují skálu za nimi, rychle vlhnou. Tomu napomáhají i zloději kovů, kteří se přes nebezpečí dostávají do objektů ze skály za domy. Radnici už způsobili škody za desetitisíce korun.