Sobota, 7. prosince 2019

Na brněnské skládce bylo rozdrceno 36.528 napodobenin talířů

14.11.2013
Brno (ČTK) - Brněnská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nechala v uplynulých dnech rozdrtit na skládce 36.528 nelegálně vyrobených talířů značky Picasso. Pokyn k jejich zničení dal Městský soud v Brně. Firma, která je vyrobila, tak učinila bez vědomí držitelů autorských práv, řekl dnes ČTK mluvčí úřadu Robert Hurt.
​Talíře značky Picasso patří mezi nejluxusnější zboží určené pro kuchyně. Mnohé sady se vyrábí pouze v limitované sérii.
 
Společnost, která talíře nechala vyrobit, jednala nad rámec povolení majitele ochranné známky a nadlimitně vyrobila tisíce talířů pod ochrannou známkou vyobrazenou na spodní straně talířů.
 
Takto označené talíře společnost neuvedla v přiznání autorských poplatků a neodvedla majiteli autorské honoráře, uvedl Hurt. Jak byl tento netradiční případ odhalen, neprozradil.
 
Mezi padělky, nelegálně označené názvy či logy světově známých firem, se stále častěji objevuje i netradiční zboží. Dříve šlo hlavně o textil a obuv, který plnil stánky vietnamských tržnic.
 
Následně v nich začali prodejci nabízet i napodobeniny luxusních parfémů, náramkových hodinek nebo vybavení pro kutily. Zajištění talířů je jedním z prvních případů svého druhu v republice.