Neděle, 29. března 2020

prosinec

Pozemky pod komunikacemi patřily státu, město si je teď bere pod sebe

29.12.2011
Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili mimo jiné i bezúplatný převod pozemků pod místní komunikací v ulicích Gorkého a Na Vyhlídce v Příbrami IV z vlastnictví Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ČR do vlastnictví města Příbram.

Hotel u Luhačovické přehrady je plný azbestu

28.12.2011
Hotel Voroněž na břehu přehrady u Luhačovic stojí na mimořádně lukrativním místě. Místo spekulantům už sice konečně patří státu, navzdory slevám ho ale nikdo nechce. Problémem jsou ekologická rizika, hotel je totiž plný azbestu. Někdejší majetek Svazu socialistické mládeže se tak změnil v danajský dar.

Kraj získal pozemky za pět milionů korun

28.12.2011
Břeclavsko Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně převedl Jihomoravskému kraji jednadvacet pozemků v břeclavském regionu. Jejich účetní hodnota představuje pět milionů korun.

Chlumeček má konečně majitelku

21.12.2011
Chlumeček (Českokrumlovsko) Historická tvrz v Chlumečku na Českokrumlovsku má šanci na záchranu. Kulturní památka patří k nejohroženějším v kraji a podle expertů drží pohromadě už jen silou vůle. Správci se snažili tvrz se dvorem prodat deset let, nyní má konečně novou majitelku a ta zase plány na obnovu objektu.

Kraj dostal pozemky

21.12.2011
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Odloučené pracoviště Břeclav, bezúplatně převedl Jihomoravskému kraji 21 pozemků v celkové účetní hodnotě více než 5 miliónů.

Chlumeček prodali až naposedmé

15.12.2011
Původní cena usedlosti, která skrývá tvrz, byla 12 milionů korun. Areál se prodal za 632 tisíc

Majetek pro skauty

14.12.2011
Pět budov v katastru obce Pístov na Tachovsku získala bezúplatně od státu skautská organizace Junák prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, pracoviště Tachov.

Junáci získali pět budov

13.12.2011
Pět objektů v katastrálním území Pístov převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetku (ÚZSVM) bezúplatně skautské organizaci Junák.

Tvrz Chlumeček stát nakonec prodal za zlomek původně žádané ceny

13.12.2011
Křemže (Českokrumlovsko) Až v sedmém kole výběrového řízení se státu podařilo prodat zemědělskou usedlost Chlumeček u Křemže na Českokrumlovsku. Cena památky, která ve sklepích skrývá pozůstatky někdejší tvrze, klesla z asi 12 milionů na 632.000 korun. Stát usedlost s pozemky získal jako takzvanou odúmrť ještě v období činnosti okresního úřadu, po jehož zániku přešel majetek pod správu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). ČTK to dnes řekl ředitel českobudějovického pracoviště ÚZSVM Zdeněk Prokopec.

Stručně z obcí

13.12.2011
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl bezúplatně Ústeckému kraji nemovitosti v katastrálním území Petrohradu.

Pozemky pod silnicí změnily majitele

12.12.2011
Dvacet pozemků v účetní hodnotě 2,8 miliónu korun převedl bezúplatně Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odloučeného pracoviště v Klatovech, do majetku ؘeditelství silnic a dálnic ČR.

Lihoviny za půl milionu korun, cigarety a nafta propadly státu

08.12.2011
Benešov - Téměř pět tisíc litrů lihovin v hodnotě více než půl milionu korun předalo benešovské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚSZVM), jež je územním pracovištěm pro střední Čechy, celníkům.

Chtěl se zbavit dluhů, půjde k soudu

07.12.2011
Zbavit se svých finančních závazků po svém zřejmě chtěl dvaatřicetiletý muž, spolumajitel jedné společnosti s ručením omezeným na Lanškrounsku. Jeho jednání mu ale neprošlo, půjde k soudu.

Zvěřina skončila v kafilérii, pytlák v podmínce

06.12.2011
Nelegální lov zvěře je na Prostějovsku stále běžnější. Maso pytláci prodávají hlavně v restauracích, tvrdí myslivci

V Berouně chtějí vybudovat muzeum keramiky

06.12.2011
V Berouně chtějí vybudovat muzeum keramiky. Mělo by vzniknout v domku v Zámečnické ulici, který má na město bezúplatně převést Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Radnice by na vybudování muzea chtěla získat peníze z takzvaných norských fondů, sdělila dnes mluvčí městského úřadu Pavla Švédová.

Zvěřina skončila v kafilérii, pytlák v podmínce. Zpytuje svědomí u krmelců

01.12.2011
Nelegální lov zvěře je na Prostějovsku stále běžnější. Maso pytláci prodávají hlavně v restauracích, tvrdí myslivci

Senior Point pomůže starším ročníkům

01.12.2011
Starším lidem se v okresním městě bude zase o trochu lépe dýchat. Ve Vyškově totiž došlo k otevření kontaktního místa Senior Point na adrese Nádražní 7 v budově Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jedná se o informační centrum pro seniory, kde vyškolení pracovníci zájemcům poradí a pomůžou ve všem, co je zajímá. Projekt odstartoval letos v září a infocentra už jsou v Brně, Blansku, Tišnově nebo Hodoníně. Lidé o ně mají velký zájem a nejčastěji se ptají na bytovou problematiku, dědické řízení nebo kontakty na nejrůznější služby, řekla k projektu Tereza Bartošíková.