Sobota, 28. března 2020

Stovka pejsků zachráněných z množírny u Plzně. Takhle teď žijí

Více než stovka pejsků, které na Plzeňsku chovala žena v úděsných podmínkách, se rychle vzpamatovává. Jejich stav se podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se od července výrazně zlepšil. Případem se nadále zabývá policie, majitelka množírny ale obviněná stále nebyla.
​Nelegální množírnu žena provozovala na dvou místech. Ve starém domě v Sedleci u Starého Plzence chovala zhruba 30 psů, v bytě v Plzně jich policie při červencové kontrole našla dokonce téměř 80. Pejsci žili v otřesných podmínkách - byli podvyživení, nemocní, někteří z nich i slepí. Byli zavřeni do malých klecí a kolem sebe měli spoustu výkalů. Na místě policie objevila dokonce i několik mrtvých pejsků."Podmínky, ve kterých zvířata musela žít, byly tak brutální, že sama Veterinární správa, Policie ČR a Magistrát města Plzně, shodně konstatovaly, že s něčím takovým se ještě nesetkaly," uvedla předsedkyně spolu Hlas zvířat Tereza Plicka.

Správcem týraných pejsků se stal ÚZSVM. "Zatím jsou v náhradní péči, ale jejich stav se již postupně zlepšuje," uvedl úřad na Twitteru. Na starost má celkem 103 psů, které majitelka trýznila v hrůzných podmínkách. "Pejsky jsme převezli do specializovaných zařízení, kde je jim poskytována veškerá potřebná a profesionální péče," dodal úřad na Facebooku. Stav pejsků se od července výrazně zlepšil. Podle ÚZSVM se učí chodit na vodítku, nemají strach z venkovního prostředí a zdravotně prospívají. Po těžkém startu do života se snad těmto chlupáčkům konečně blýská na lepší časy. Přestože se případu v létě ujala policie, majitelka je pořád na svobodě a bez trestu. "Policie se případem dál zabývá, stále probíhají úkony. Žena ale ještě obviněna nebyla," řekla mluvčí policie Martina Korandová.