Čtvrtek, 9. dubna 2020

říjen

Stát zbohatl o dva miliony

31.10.2019
Vyškov – Řadový rodinný dům ve Vyškově, který po smrti majitele nepřipadl v dědickém řízení případným potomkům, prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Majetkovému úřadu ke konci září stouply příjmy na 1,1 miliardy Kč

29.10.2019
Praha 28. října (ČTK) - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) letos ke konci září stouply příjmy meziročně o 85 milionů na 1,07 miliardy korun. Největší část příjmů úřadu pochází z prodeje nepotřebných státních nemovitostí, které činily 690,3 milionu korun. Na dotaz ČTK to sdělil úřad.

Stát prodal dům, kam jezdíval Putin. Nový majitel řeší, co s ním

14.10.2019
Jevany (idnes.cz) - Úzká asfaltka zařízlá do mírného svahu lemovaná smrky a vzrostlými kaštany. Typický obrázek pro lesní čtvrť městečka Jevany jihovýchodně od Prahy. Kousek nad zdejším rybníkem, v ulici V Zátiší, stojí za potrhaným drátěným plotem opuštěný hotel Interpatria. Není to ledajaké místo. Kdysi sem jezdíval za svou rodinou Vladimir Putin, dnes jeden z nejmocnějších mužů planety.

Vládní čtvrtí ušetříme miliardy, tvrdí ředitelka, která ji má na starosti

14.10.2019
Praha (idnes.cz) - Vládní čtvrť by státu pomohla ročně uspořit stovky milionů korun na provozních nákladech. Při výběru lokality bylo klíčové najít vhodný pozemek pro stavbu administrativního objektu s dopravní dostupností a odpovídající kapacitou. V rozhovoru pro iDNES to řekla ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.

Obec na Novojičínsku získala opuštěný sloup. Nikdo jiný památku nechtěl

14.10.2019
Lichnov (idnes.cz) - Mnoho památek chátrá jen proto, že není jasný jejich vlastník. Legislativně je totiž hodně složité, jak zajistit nutnou opravu, případně nasmlouvat podporu dotací. Jeden takový případ se podařilo vyřešit na Novojičínsku.

Luk a šípy prodali až na 40 příhozů

14.10.2019
Hodonín (Hodonínský deník) – Sada kladkového luku a šípu propadla po trestním řízení státu, ten ji v aukci prodal.

ÚZSVM snížil počet nemovitostí zapsaných na zaniklé instituce o 68%

08.10.2019
Praha (Skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil za čtyři roky do poloviny roku 2019 počet nemovitostí zapsaných na nedohledané a zaniklé státní subjekty o 68 % (o 6242 nemovitostí). Zároveň snížil počet nedohledaných a zaniklých subjektů o téměř 59 % (o 756 subjektů). Údaje vychází z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu.

Opuštěný barokní zámek park v Praze Veleslavíně byl dnes výjimečně otevřený pro veřejnost

04.10.2019
Praha (ČT1) - Opuštěný barokní zámek park v Praze Veleslavíně byl dnes výjimečně otevřený pro veřejnost

Veleslavínský zámek přilákal davy

04.10.2019
Praha (Právo) - Středeční prohlídka jinak uzavřeného veleslavínského zámku, kterou umožnil majetkový úřad státu v rámci festivalu Den architektury, měla mimořádný ohlas. Lidé se zajímali především o budoucnost barokní památky a jejího celého areálu s parkem. I ten je nepřístupný. Dobrovolníci ze sdružení Hradní potok kolem areálu vyrobili i naučnou stezku. Podle Veroniky Zapletalové usilují o to, aby se veřejnosti prozatím otevřel alespoň park. „Je snaha otevřít hned teď alespoň areál zámku s tím, že budovy zůstanou zavřené,“ řekla Zapletalová.

Ve vydražené budově bývalé léčebny dlouhodobě nemocných má vzniknout Alzheimer centrum

04.10.2019
Roudnice nad Labem (e-litomerice.cz) - Ve středu 25. září proběhlo výběrové řízení s aukcí týkající se roudnické budovy bývalé léčebny dlouhodobě nemocných. Vítězná firma ji plánuje využít jako zdravotnické zařízení pro pomoc pacientům s Alzheimerovou chorobou.

Andrej Babiš: Z vládních budov může Praha udělat sociální byty

04.10.2019
Praha (Pražský deník) - Úspory na nájemném i na provozu budov, pracovní místa pro obyvatele Letňan, otevření historických objektů veřejnosti, více bytů pro Pražany. To jsou hlavní argumenty, kterými premiér Andrej Babiš a šéfka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu přesvědčují o výhodnosti plánované desetimiliardové investice do výstavby vládního komplexu v pražských Letňanech.

Nahlédněte do Veleslavínského zámku, kde se léčila i první dáma

04.10.2019
Praha (blesk.cz) - Poslední rok bylo kolem zámeckého areálu v Praze 6 pořádně rušno, zálusk si na něj dělal magistrát spolu s radnicí Prahy 6, ale Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), jemuž patří, jej chtěl prodat. Nakonec se rozhodlo o jeho pronájmu, nikdo však neměl zájem a teprve před několika týdny se o něj přihlásilo ministerstvo kultury. Podívejte se, jak to v barokním zámečku, který je památkově chráněný, zámečku vypadá. Jaká historie se k němu váže?

Hledá se využití pro budovu školy v Palackého ulici

31.10.2018
Přerov (Přerovský a hranický deník) - Střední odborná škola živnostenská, která v objektu sídlila 25 let, se přesunula do Hranic Přerov – Využití pro historickou budovu v Palackého ulici, ve které ještě do června letošního roku sídlila soukromá škola, hledají přerovští radní.

Město získalo od státu pozemky pod chodníkem

31.10.2018
Lovosice (Litoměřický deník) – Město získalo bezúplatně od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích dva pozemky o celkové výměře 396 metrů čtverečních nacházející se v okrajové části Lovosic.

Na dušičky stoupá zájem o závěti. Je lepší ji sepsat doma, či u notáře?

30.10.2018
Praha (24zpravy.com) - Na konci třetího čtvrtletí letošního roku bylo u notářů sepsáno a evidováno 15.292 závětí, jen za poslední čtvrtletí je to 4781 závětí.

Pověstný „skleňák“ na Smetanově náměstí jde do dražby. Ale jen jako celek

30.10.2018
Havlíčkův Brod (havlickobrodsky.denik.cz) - Bývalý finanční úřad v Havlíčkově Brodě je na prodej. Zhruba za 14 dnů se koná dražba dominanty Smetanova náměstí lidově zvané skleňák. Dražbu chystá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Budějovická radnice chce stavět byty

30.10.2018
České Budějovice (ceskobudejovicky.denik.cz) - V úvahu přichází obecní pozemky v areálu bývalého vojenského cvičiště.

Zlodějské štípačky propadly státu: Ten je poslal do psychiatrické léčebny

26.10.2018
Praha/Znojmo (Blesk.cz) - Zpět na Zabavené zlodějské „nádobíčko“ vylepší život duševně nemocným lidem v Praze. Jak je to možné? Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě totiž převedl pražské Psychiatrické nemocnici v Bohnicích pět kousků nářadí, které policie zabavila při vloupačce zloději.

Stát uspěl ve sporu o 1,5 miliardy korun

26.10.2018
Praha (E15) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zvítězil ve sporu o 1,5 miliardy korun, ve kterém se bývalý spoluzakladatel Universal banky domáhal zaplacení náhrady škody za nezákonné trestní stíhání. Banka zkrachovala koncem devadesátých let.

Stovka pejsků zachráněných z množírny u Plzně. Takhle teď žijí

25.10.2018
Více než stovka pejsků, které na Plzeňsku chovala žena v úděsných podmínkách, se rychle vzpamatovává. Jejich stav se podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se od července výrazně zlepšil. Případem se nadále zabývá policie, majitelka množírny ale obviněná stále nebyla.