Sobota, 28. března 2020

Ve vydražené budově bývalé léčebny dlouhodobě nemocných má vzniknout Alzheimer centrum

Roudnice nad Labem (e-litomerice.cz) - Ve středu 25. září proběhlo výběrové řízení s aukcí týkající se roudnické budovy bývalé léčebny dlouhodobě nemocných. Vítězná firma ji plánuje využít jako zdravotnické zařízení pro pomoc pacientům s Alzheimerovou chorobou.
Novobarokní budova na roudnické Špindlerově třídě, místními často označována jako LDN, postavena v letech 1909 - 1910 a původně sloužící jako sirotčinec, později právě jako léčebna dlouhodobě nemocných či denní stacionář, získá nového majitele. Ve výběrových řízeních ji Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových opakovaně neúspěšně nabídl k odkupu. Zájemci se našli až ve včerejší aukci. Té se, společně s pěti dalšími subjekty, zúčastnilo i Město Roudnice nad Labem. Starosta František Padělek, pověřen rozhodnutím zastupitelstva města, učinil nabídku ve výši 10 900 000 Kč.

„Vítězná firma naši nabídku převýšila o několik milionů. Objekt vydražila se záměrem vybudování zdravotnického zařízení pro pomoc pacientům s Alzheimerovou chorobou. V příštím týdnu však i přesto zahájíme společné jednání o budoucím využití budovy,“ řekl starosta. Ty omezuje i územní plán. Areál totiž patří mezi plochy občanského vybavení - veřejná infrastruktura, nekomerční zařízení. Převažující účel jeho využití by tak do budoucna měl spočívat především v umístění zařízení určeného pro vzdělávání a výchovu, sociální služby, péči o rodinu, církve, kultury, veřejné správy a ochrany obyvatelstva, nebo právě zamýšlené zdravotnictví.