Sobota, 29. února 2020

říjen

Zabrušany získaly nemovitosti za milion korun

29.10.2012
Zabrušany (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, pracoviště Teplice, bezúplatně převedl obci Zabrušany nemovitosti v účetní hodnotě více než 1 milion korun.

Dnes začne plně fungovat registr kancelářských budov

29.10.2012
Praha (ČTK) - Dnes má být spuštěna plná verze Centrálního registru administrativních budov (CRAB). Projekt má za cíl zefektivnit správu státních budov. Jejich komplexní databázi dosud stát neměl. Celkem je to víc než 4800 nemovitostí.

Dědictví připadlo státu, ten dům prodal

25.10.2012
Turnov (Krkonošský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal ve druhém kole výběrového řízení nemovitosti v katastrálním území města za více než 2,1 milionu korun.

Vzniká podrobná databáze státních administrativních budov

25.10.2012
Praha (ihned.cz) - Evidence státních administrativních budov v jedné databázi má úředníkům uspořit ročně desítky milionů korun. Ročně stát vynaloží za provoz a údržbu svých budov odhadem více než 4,3 miliardy korun.

ÚZSVM spouští databázi administrativních budov CRAB

25.10.2012
PRAHA (buildingnews.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dokončuje přípravu Centrálního registru administrativních budov (CRAB), který přinese efektivnější nakládání se státními budovami. Plná verze registru bude spuštěna 28. října. Přístupná bude zatím pouze státní správě.

Registr kancelářských budov začne plně fungovat 28. října

25.10.2012
Praha (ČTK) - Centrální registr administrativních budov (CRAB) začne plně fungovat od 28. října. Na tiskové konferenci to dnes oznámili zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Projekt má za cíl zefektivnit správu státních budov. Jejich komplexní databázi dosud stát neměl. Celkem je to víc než 4800 nemovitostí.

Registr státních administrativních budov CRAB zahájil pilotáž

18.10.2012
Praha (Moderní obec, newsletter) - Jednotná databáze státních administrativních budov Centrální registr administrativních budov (CRAB), kterou připravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, zahájila pilotní provoz.

Úřad získal šperky za sedmdesát tisíc korun

17.10.2012
Zlín (Olomoucký deník) – Šperky za bezmála sedmdesát tisíc korun získal puncovní úřad. Předalo mu je zlínské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Registr státních administrativních budov

11.10.2012
Praha (systemonline.cz) - Jednotná databáze státních administrativních budov Centrální registr administrativních budov (CRAB), kterou připravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zahájila pilotní provoz.

Nový registr o nemovitostech umožní státu ušetřit milióny

11.10.2012
Praha (Právo) - K efektivnějšímu využití státních administrativních budov má přispět nový centrální registr, který v listopadu naostro spustí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Stát by tak mohl ušetřit ročně desítky miliónů korun.

Kraj získal v regionu pozemky od státu

10.10.2012
Vyškovsko (Vyškovský deník) – Přes tři tisíce metrů čtverečních pozemků zdarma získal Jihomoravský kraj na Vyškovsku od státu. Účetní hodnota majetku převyšuje tři sta padesát tisíc korun. „Jeden z pozemků v oploceném areálu vyškovské nemocnice převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve veřejném zájmu, protože nemocnice je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje.

Stát získá přehled o svých administrativních budovách, doposud ho neměl

05.10.2012
Praha (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových působí již deset let. Celou dobu chrání vlastnické zájmy České republiky v právních sporech i při přímé správě nemovitého i movitého majetku. Nyní se snaží přispět k efektivnějšímu využívání administrativních budov státu zřízením Centrálního registru administrativních budov. Jeho výhody vysvětloval generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech movitých, Ing. Miloslav Vaněk.

Vaněk: Stát se dozví vše o svých budovách

05.10.2012
Praha (prvnizpravy.cz) - K efektivnějšímu využití administrativních budov státu má sloužit nový Centrální registr administrativních budov (CRAB). Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových již deset let chrání vlastnické zájmy České republiky v právních sporech i při přímé správě nemovitého i movitého majetku státu. Nejnovějším jeho příspěvkem k efektivnějšímu využití administrativních budov státu má být nový Centrální registr administrativních budov (CRAB). Jaké jsou jeho výhody nastínil v rozhovoru generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech movitých Ing. Miloslav Vaněk.

Neznámí vlastníci nemovitostí

04.10.2012
Praha (Moderní obec) - Podmínkou uskutečnění řady projektů jsou vyjasněné majetkoprávní vztahy. Za první pololetí zjistil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) neznámé vlastníky u více než 1500 nemovitostí. Stát si připsal do majetkového portfolia přes 700 z nich, zbylý majetek patřil většinou obcím.

Systém crab se začal hlásit o slovo

04.10.2012
Praha (Moderní obec) - Jednotná databáze státních administrativních budov Centrální registr administrativních budov (CRAB) byla tématem konference »Centrální registr administrativních budov – efektivní nástroj pro státní správu« uspořádané v září v Praze Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Zastupují stát u soudu a starají se o jeho majetek

03.10.2012
Hradec Králové (Hradecký deník) - „Naším úkolem je spravovat státní majetek a vyhrávat soudní spory,“ řekl nám v rozhovoru pro Deník ing. Miloslav Vaněk (na snímku), generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Spravujeme majetek a vyhráváme spory, popisuje ředitel ÚZSVM Vaněk

03.10.2012
Praha (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových funguje již deset let. Jeho ředitel Miloslav Vaněk popisuje jeho činnost jako správu státního majetku a vyhrávání sporů, které kvůli němu propuknou. Původním záměrem úřadu přitom v roce 2002 bylo být svého druhu „finanční prokuraturou“.