Neděle, 29. března 2020

srpen

Hranické kino získal stát

31.08.2007
Dlouholetý soudní spor o budovu hranického kina Svět skončil. O vlastnictví objektu se přel stát a organizace Orel. Soud nakonec přiřkl kino státu.

Stát dědí stovky milionů po lidech bez příbuzných

28.08.2007
I po své smrti někteří lidé plní státní pokladnu. A ne málo.

Stát má stamiliony z dědictví

28.08.2007
Přibývá lidí, kteří umírají bez dědiců. Obyvatelé Česka zatím neodkazují svůj majetek nadacím.

Město pozemky na fotbal nejspíše bezplatně nezíská

25.08.2007
Stovky právních sporů a desítky dalších jednání vede v současné době českobudějovické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Jen soudních sporů vede asi 250 a dědických řízení se účastní téměř ve dvou stovkách případů.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových řeší 1200 kauz

23.08.2007
Pět let již zastupuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových stát před soudy. Do konce června jeho Územní pracoviště Střední Čechy, v rámci své působnosti evidovalo 1201 právní spor.

Kraj převzal pozemky za téměř dva miliony

22.08.2007
Dne 6. srpna Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Louny bezúplatně převedl Ústeckému kraji další pozemky nacházející se pod komunikacemi II. a III. třídy.

Díky, ale ruiny si nechte, zní z eletavy i z Kdousova

21.08.2007
Díky, ale nechceme. Tak se nyní staví obce na Třebíčku k snahám státu převést na ně zchrátralé památky. Například v eletavě se chystá třebíčské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převést na radnici renesanční tvrz ze čtrnáctého století.

Mnoho obyvatel Karvinska nemá rodinu, tak dědí stát

21.08.2007
Stát vydělává, ale řada obyvatel Ostravska a Karvinska doplácí na to, že před více než půl stoletím se do zdejšího průmyslového regionu oni sami nebo jejich rodiče začali stěhovat za prací z různých koutů tehdejšího Československa.

V kraji řešil úřad přes dva tisíce soudních sporů

21.08.2007
Už pět let zastupuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) stát před soudy.

Litoměřičtí zastupitelé souhlasí s převodem majetku na nemocnici

20.08.2007
Zastupitelé Litoměřic na svém zasedání 9. srpna souhlasili s tím, aby nemovitosti v areálu Městské nemocnice v Litoměřicích byly bezúplatně převedeny.

Kraj získal bezúplatně velkou část strakonického hradu

17.08.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl na Jihočeský kraj bezúplatně část hradu ve Strakonicích.

Oříšek pro krajské radní: vzít či nevzít zámek?

15.08.2007
Obce nechtějí soukromníka. Myslí si, že by památku zničil nebo prokšeftoval.

V památce budou kanceláře

14.08.2007
Nymburská radnice získala takzvaný Hlavův dům, chystá jeho rekonstrukci.

Úřad pro zastupování státu letos přispěl do rozpočtu 545 miliony

14.08.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za první pololetí letošního roku přispěl do státního rozpočtu částkou přesahující 545 milionů korun.

Zahradu předali Biskupství

10.08.2007
Biskupskou zahradu, která se nachází vedle elezné panny u slepého ramene Malše v krajském městě, převedl v těchto dnech Úrad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Územní pracoviště České Budějovice do vlastnictví Biskupství českobudějovického. Převod byl bezúplatný.

Tovačov získal kulturní památku

10.08.2007
O další kulturní památku je bohatší Tovačov. Město získalo do svého vlastnictví mohylu padlých, kterou na ně bezúplatně převedl loni Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřad převedl dům v historické části Nymburka na město

09.08.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl památkově chráněný dům v Nymburku na město. Účetní hodnota jednopatrové administrativní budovy po bývalém okresním úřadu činí více než 1,6 milionu korun, sdělil ředitel Územního pracoviště Střední Čechy ÚZSVM Vladimír Hůlka.

Na severu Čech se bezúplatným převodům daří

09.08.2007

Opravili kapli a prodali pozemky

08.08.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových provedl opravu barokní hřbitovní kaple nedaleko Jarpic. Práce obnášely instalaci nových dešťových svodů, částečnou opravu poškozené střechy a dozdění říms po celém obvodu stavby. Stejný úřad prodal za 2,2 milionu korun pozemky pod Turyňským rybníkem v přírodním parku Povodí Kačáku. Výnos z prodeje byl odveden do státního rozpočtu

Kolešovice dostanou od státu kapličku u Zderazi

08.08.2007
Odloučené pracoviště Rakovník Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v současné době bezúplatně převádí obci Kolešovice barokní kapličku v katastrálním území Zderaz u Kolešovic. Podepsaná smlouva bude postoupena ke schválení Ministerstvu kultury. Informovala o tom Izabela Noveská, vedoucí samostatného oddělení komunikace tohoto úřadu.