Neděle, 15. prosince 2019

Aukce penzionu v Rozvadově proběhne 18. února

15.02.2016 |
Jedním z nejlukrativnějších objektů, které v současnosti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí k prodeji, je penzion na adrese Rozvadov 58.
Termín na podání nabídek je 16. února 2016 ve 14 hodin. Ve čtvrtek 18. února 2016 v 10:00 proběhne v sídle Územního pracoviště Plzeň aukce, ve které mohou účastníci, kteří podali úplnou písemnou nabídku a kteří se účastní otevírání obálek, přihazovat nad nejvyšší nabídnutou cenu v listinné podobě. Cílem následné aukce je získání co nejvyšší částky do státního rozpočtu, a také odstranění jakýchkoliv pochybností o transparentnosti průběhu výběrového řízení.
 
Výběrové řízení s aukcí, velmi úspěšnou novou formu prodeje státního majetku, zavedl ÚZSVM v loňském roce. Tímto způsobem již došlo k výraznému navýšení konečných částek při prodeji oproti nabídkám v listinné podobě. Příkladem bylo výběrové řízení na prodej bývalého kulturního domu Svornost v Plzni, ve kterém proběhlo 44 příhozů. Podařilo se tak zvýšit cenu ze 7,05 milionu na konečných 8,83 milionu korun.