Středa, 27. května 2020

Děčínští skauti získali bezúplatně klubovnu

26.02.2013
Ústí nad Labem (usteckenovinky.cz) - Stát bezúplatně převedl skautské organizaci Junák v Děčíně do jejího vlastnictví klubovnu a přilehlé pozemky. Usteckenovinky.cz o tom informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt.
​Předmětem smlouvy o bezúplatném převodu byly nemovitosti nacházející se v Děčíně nedaleko Jílovského potoka v Chráněné krajinné oblasti České Středohoří. Jednalo se o budovu, kterou vystavěli v roce 1968 členové junáckého střediska na tradičním místě jejich setkání. Stavbu skauti využívají jako klubovnu a pořádají zde celou řadu akcí pro děti a mládež - například cyklistické závody, literární soutěž V srdci Děčína, jarní Oslavu sv. Jiří – patrona skautů atd.
 
Součástí převodu byla také příslušná zastavěná plocha a pozemek, na němž se konají sportovní a klubové akce, oba o celkové rozloze 3.021 metrů čtverečních. Nemovitosti v celkové účetní hodnotě necelých 64 tisíc korun dosud Junák – Svaz skautů a skautek ČR, středisko Úsvit Děčín, využíval na základě výpůjčky.