Úterý, 31. března 2020

Na vybudování cyklostezky do Vendolí schází už jen dotace

28.02.2014
Svitavy (Svitavský deník) – Budování cyklostezky ze Svitav do Vendolí urychlilo převedení pozemků na okraji města od státu. Město za ně nezaplatilo ani korunu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně převedl městu tři pozemky, kudy povede plánovaná cyklostezka do nedalekého Vendolí. „Parcely vedené v současnosti v katastru nemovitostí jako ostatní komunikace mají celkovou výměru téměř tři tisíce metrů čtverečních a jejich souhrnná účetní hodnota je více jak pět set osmdesáti tisíc korun,“ potvrdil Robert Hurt z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
​Úřad tak podpořil uskutečnění projektu, který usnadní cyklistům dopravu ze Svitav směrem na Poličku mimo frekventovanou silnici první třídy.
 
Výstavbě cyklostezky tedy už téměř nic neschází. „Máme všechno připravené. V současné době čekáme na výsledky dotačního řízení,“ uvedl svitavský starosta David Šimek. Kdyby město pozemky nevlastnilo, ani by nemohlo žádat o dotaci. V případě, že bude finanční podpora schválená, bude moci okamžitě začít stavět. „Výsledky řízení by měly být známé v polovině dubna, počátkem května. Pokud dotaci získáme, v létě začneme s pracemi,“ dodal David Šimek.
 
Foto popis|
Region| Východní Čechy