Neúplný kufřík s nářadím našel nového majitele

02.12.2022 - Litoměřice

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích převzal soudní úschovu. V té byl zelený plastový kufr na ruční nářadí s neúplným obsahem. Ten se i s obsahem podařilo prostřednictvím elektronického aukčního systému zpeněžit.

Plastový kufřík s několika kusy ručního nářadí byl složen do soudní úschovy. Protože se v daných lhůtách o něj nikdo nepřihlásil, připadl ÚZSVM. Deset kusů oříšků, kladivo, stranový klíč, malá ráčna, sedm imbusů a kombinované kleště byly nejdříve nabídnuty ostatním organizačním složkám státu a státním organizacím. Následně byly v elektronické aukci nabídnuty veřejnosti. V ní se kufřík podařilo prodat za cenu 160 Kč. Tato částka obohatí státní rozpočet.

 

 

Elektronické aukce pro veřejnost ÚZSVM spustil v roce 2018 na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz Jedná se o historicky první státní elektronický aukční systém prodeje nepotřebného státního majetku. ÚZSVM připravil elektronický aukční systém vlastními silami bez externích dodavatelů. ÚZSVM aplikaci průběžně vylepšuje tak, aby byla uživatelsky příjemnější a jednodušší.

Veřejnost má tak možnost nakupovat z pohodlí svého domova, online sledovat průběh i výsledky aukcí. Elektronický aukční systém výrazně posiluje transparentnost a veřejnou kontrolu při nakládání se státním majetkem.

Od spuštění systému do listopadu 2022 navštívilo stránky elektronických aukcí přes 2,1 milionu unikátních uživatelů a uskutečnilo 22 300 aukcí. Získaná částka z prodejů přesahuje 2,5 miliardy korun. Přihlášení do aplikace Nabídka majetku státu je od srpna roku 2021 možné i přes Identitu občana.

 

 

Přílohy:LT-11 - kufřík s nářadím.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.