Týraná fenka Pája jela do nového domova napříč celou republikou

02.09.2020 - České Budějovice

Na základě pravomocného rozhodnutí správního orgánu v řízení vedeném podle zákona o přestupcích připadli do majetku ÚZSVM v Prachaticích čtyři psi Naomi, Floky, Jája a Pája. Naomi je čistokrevný šarpej, ostatní tři fenky jsou kříženci šarpeje.

ÚZSVM hledal pro tyto feny vhodné zájemce. Všechny prošly těžkým obdobím, neboť u bývalé chovatelky vyrůstaly v nevyhovujících podmínkách. Z uvedeného důvodu byly v přestupkovém řízení chovatelce odebrány a umístěny do útulku v Českých Budějovicích, kde se starostlivou péčí podařilo u všech fen zahojit rány na těle i na duši. Postupem času se podařilo najít zájemce, kteří si odvedli Naomi, Floky a Jáju. Naomi se prohání v pardubickém kraji, Floky a Jája zase v různých částech Prahy. 


Pája našla nový domov až ve 430 km vzdáleném Frýdlantu nad Ostravicí. Nová majitelka nám napsala, že se Pája stala hned členem rodiny a jsou všichni moc rádi, že Páju mají. Pája chodí volně po zahradě bez obojku a dobře se snáší s dalšími zvířaty. Projevila se jako spolehlivý hlídač a na každou návštěvu upozorní štěkotem. Ráda se houpe na houpačce. Je poslušná a milá. Ještě se prý trochu bojí, ale strach díky vzorné péči nových pánů záhy překoná. Rány na duši se hojí déle než rány na těle.


Přílohy:1153.jpg1153b.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.