ÚZSVM prodal polovinu domu za více než 230 tisíc na úpatí hory Sedlo

03.07.2020 - Litoměřice

ÚZSVM v Litoměřicích prodal formou elektronické aukce za kupní cenu 235 000 Kč polovinu rodinného domu s pozemkem o celkové výměře 360 m² v katastrálním území Strdov.

Polovinu rodinného domu ÚZSVM získal na základě usnesení Obvodního soudu pro Prahu 7 z odúmrti po zemřelé osmašedesátileté ženě. Všichni dědicové, kteří přicházeli v úvahu, postupně dědictví odmítli.


Jedná se o samostatně stojící rodinný dům. Dům je zděný a je částečně podsklepený. Do sklepů je přístup z venku. Dům má jedno nadzemní podlaží a obytné podkroví. Střecha je sedlová s taškovou střešní krytinouV blízkosti domu se nalézá studna, ale je umístěna na pozemku ve vlastnictví Lesů ČR. V blízkosti domu se nacházejí vedlejší stavby, a to stodola a zemní sklep. V územním plánu obce je pozemek veden mimo zastavěnou hranici území.


Nemovitost se podařilo prodat již ve 2. kole výběrového řízení. Minimální kupní cena byla pro toto kolo stanovena ve výši 87 890 Kč. O nemovitost byl velký zájem, a tak byla kupní cena díky 12 příhozům navýšena o 167 %.


Pozemek, na němž stojí stavba domu byl původně v majetku Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, která pro něj neměla nadále využití.


Přílohy: 883.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.