Vypátraným majitelem pozemku byl hrdina sloužící u kanadského letectva

28.10.2022 - Hodonín

Hodonínský ÚZSVM pátral po neznámém spolumajiteli pozemku v Rohatci. Přišli na to, že patřil vyznamenanému československému hrdinovi sloužícímu za války u letectva v Kanadě.

ÚZSVM se snaží vyřešit co nejvíce případů nedostatečně identifikovaných vlastníků (NIV). V rámci hledání majitele části zemědělského pozemku, původně psaného právě na NIV, se přišlo na to, že pozemek patří rohateckému rodákovi. Tento muž zemřel v roce 1942 ve službách kanadského královského letectva.

 

V té době mel již kanadské občanství, k letectvu se pak přidal v roce 1940. U R.C.A.F. pracoval jako mechanik a podle dostupných informací byl velmi dobře hodnocen. Dosáhl hodnosti seržanta. Jeho životnímu příběhu věnoval svou knihu Pavel Vančata (Mechanikem R.C.A.F., vydáno 2002 v Praze).

 

K dispozici tak nakonec byly všechny údaje i souvislosti. Ze strany ÚZSVM pak bylo příslušným osobám sděleno, jak dále postupovat. K zahájení řízení o pozůstalosti je potřebný doklad o úmrtí, který je třeba získat od příslušného úřadu v Kanadě, kde majitel pozemku zemřel.

 

 

Přílohy:foto pozemku.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.