Do zrekonstruované budovy v Liberci se díky ÚZSVM přesunula policie

18.01.2021

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zrekonstruoval nevyužívané prostory bývalé kuchyně a zasedací místnosti ve své administrativní budově na nám. Dr. E. Beneše 26 v Liberci. Nově vybudované kanceláře od minulého týdne využívají zaměstnanci cizinecké policie.

„Efektivní využití státních administrativních budov po celé republice je jedním z hlavních pilířů činnosti našeho úřadu. Jsem velmi ráda, že se nám ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie ČR podařilo zrekonstruovat prostory tak, aby vyhovovaly potřebám cizinecké policie a poskytly zaměstnancům dostatečné zázemí. Díky tomu nemusí policisté hledat vhodné prostory v komerčních objektech, v nichž by musel stát hradit nájemné,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

 

Samotné rekonstrukci předcházela dohoda mezi ÚZSVM a Krajským ředitelstvím policie Libereckého kraje, které projevilo o tyto prostory zájem pro přesun 50 zaměstnanců Odboru cizinecké policie, neboť pro ně nemělo vyhovující zázemí. Na základě transparentní veřejné zakázky vybral ÚZSVM stavební firmu, která přestavbu provedla. Stavební práce byly zahájeny v únoru loňského roku a navzdory koronavirové epidemii se podařilo celý projekt úspěšně dokončit a zkolaudovat již začátkem prosince. Klíče od nových kanceláří předala řediteli Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Vladislavu Husákovi ředitelka Územního pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem Marie Ševelová v minulém týdnu. Celkové náklady na rekonstrukci činily 19 milionů korun.

 

Provedenou rekonstrukcí vznikly velmi praktické, moderní a účelné prostory, které splňují veškeré podmínky pro specifickou činnost cizineckých policistů. Část prostor byla navíc zachována jako zasedací místnost, kterou mohou využívat i další státní instituce, které v budově sídlí.

Přílohy:Zasedací místnost_před.jpgZasedací místnost_po.jpgVstup_před.jpgVstup_po.jpgPředsálí_před.jpgPředsálí_po.jpgKuchyně_před.jpgKuchyně_po.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.