ÚZSVM hledá nového majitele pro jedinečnou nemovitost v nejlukrativnější části Prahy

17. 01. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz vyhlásil druhé kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí Paláce Broadway v srdci Prahy. Minimální cena za tuto unikátní nemovitost činí stejně jako v prvním kole výběrového řízení 1 miliardu a 50 milionů korun. Důvodem vyhlášení druhého kola je, že stávající nájemce nevyužil svého přednostního práva a ve stanovené lhůtě nepodal nabídku na odkup ve výši minimální vyhlašované ceny.
Více...

ÚZSVM uhájil státu ve třech soudních sporech přes 36 miliard korun

22. 12. 2021
Právním zástupcům Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se v minulém týdnu podařilo uhájit státu ve třech soudních sporech přes 36 miliard korun.
Více...

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy korun

02. 12. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 2021 příjmů ve výši 1,53 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku se jedná o navýšení příjmů o více než 293 milionů korun. ÚZSVM se tak již dva měsíce před koncem roku podařilo překonat schválený rozpočet pro celý letošní rok o více než 19 %.
Více...

ÚZSVM převzal výsledky stavebních průzkumů v areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti

18. 11. 2021
Záchrana jedinečné kulturní památky ve správě Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokračuje podle plánu. V areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti byly dokončeny stavebněhistorický a stavebnětechnický průzkum. Díky těmto průzkumům získal ÚZSVM informace o aktuálním technickém stavu i dochovaných autentických prvcích a stavebním vývoji jednotlivých objektů, které se v areálu nacházejí.
Více...

Díky ÚZSVM prodal stát v online aukcích nemovitosti již za více než 1,5 miliardy korun

10. 11. 2021
Již tři roky mohou zájemci v elektronickém aukčním systému Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dostupném na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz nakupovat nepotřebné státní nemovitosti. Od 1. listopadu 2018 do konce října letošního roku proběhlo celkem 4 320 výběrových řízení s elektronickou aukcí na nemovitosti, v nichž stát získal přes 1,5 miliardy korun.
Více...

ÚZSVM už vyřešil přes 42 tisíc nemovitostí s nesprávně zapsanými vlastníky

04. 11. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ke konci října letošního roku zahájil šetření u 78 475 nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky, z toho se mu podařilo vyřešit již 42 930 nemovitostí. Nejčastějším výsledkem šetření bylo podání podnětu podnět k zahájení dědického řízení, protože vlastník již nežije.
Více...

Z online prodeje nepotřebného majetku získal ÚZSVM již přes 1,5 miliardy korun

07. 10. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od roku 2018 úspěšně provozuje výběrová řízení s elektronickou aukcí na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz. Ke konci září 2021 se uskutečnilo celkem 15 270 elektronických aukcí, z nichž téměř 12 tisíc vyhlásil ÚZSVM a přes 3 tisíce aukcí jiné státní instituce. Z prodeje nepotřebného státního majetku získal ÚZSVM již přes 1,5 miliardy korun, ostatní státní instituce pak odvedly do státního rozpočtu z prodejů přes 38 milionů korun.
Více...

Počet nemovitostí zapsaných na zaniklé státní instituce klesl již o 81 %

30. 08. 2021
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se do poloviny roku 2021 podařilo snížit počet nemovitostí zapsaných na nedohledané a zaniklé státní subjekty o 81 % (tj. o 7 453 nemovitostí). Klesl také počet nedohledaných a zaniklých subjektů, a to o 75 % (tj. o 969 subjektů). Údaje vychází z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu, který ÚZSVM v roce 2015 vytvořil vlastními silami.
Více...

ÚZSVM je nejtransparentnější organizační složkou státu za rok 2020

29. 07. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získal první místo v hodnocení organizačních složek státu podle K-Indexu od neziskové organizace Hlídače státu.
Více...

Hanácká kasárna v Olomouci – historická perla hledá nového majitele

01. 07. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí v elektronické aukci Hanácká kasárna, která se nachází v centru Olomouce. Informace o unikátní investiční příležitosti jsou zveřejněny na webu www.nabidkamajetku.cz.
Více...

Největší prodej v historii ÚZSVM - lukrativní Palác Broadway v srdci Prahy

22. 06. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz zveřejnil výběrové řízení s elektronickou aukcí jedinečné nemovitosti v nejlukrativnější části Prahy. Jedná se unikátní investiční příležitost a zároveň o prodej s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou v historii ÚZSVM.
Více...

Díky ÚZSVM využívají opravenou budovu v Třinci Úřad práce ČR a Česká správa sociálního zabezpečení

08. 06. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně dokončil rozsáhlou rekonstrukci administrativní budovy na ulici 1. máje v Třinci, kterou má ve své správě. Slavnostního předání nových prostor, v nichž od 1. června 2021 sídlí 52 zaměstnanců Úřadu práce ČR a České správy sociálního zabezpečení, se zúčastnili náměstek ÚZSVM pro Ekonomiku a investice Radek Ležatka, primátorka města Třince Věra Palkovská, ředitelka Krajského pracoviště ČSSZ v Ostravě Jana Miklasová, ředitel Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ostravě Petr Prokop a další hosté.
Více...

ÚZSVM vyřešil již přes 7 tisíc případů bezprizorních nemovitostí zapsaných na zaniklé subjekty

13. 05. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) snížil od roku 2015 do dubna 2021 počet bezprizorních nemovitostí zapsaných na zaniklé a nedohledané státní instituce o 7 315 nemovitostí (tj. o 79,7 %). ÚZSVM tak zbývá vyřešit 1 861 případů těchto nemovitostí. Počet nedohledaných a zaniklých subjektů se podařilo snížit o 941 (tj. o 73,1 %).
Více...

ÚZSVM uhájil státu ve třech soudních sporech téměř 350 milionů korun

30. 04. 2021
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokračují v trendu úspěšného zastupování státních institucí v majetkoprávních řízeních. Ve třech významných soudních sporech uhájili státu celkovou částku převyšující 348 milionů korun a uspěli ve sporu o vlastnictví budovy katastrálního úřadu v Bruntálu. Navazují tak na loňský rok, kdy státu uhájili celkem 45,1 miliardy korun.
Více...

Přihlášení do aplikace Nabídka majetku státu je nově možné i přes e-Identitu

19. 04. 2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nově umožnil zájemcům o nepotřebný státní majetek přihlásit se do aplikace Nabídka majetku státu dostupné na webu www.nabidkamajetku.cz také pomocí identifikačního portálu e-Identita. Ten je součástí státem provozovaného systému pro bezpečné vzdálené ověřování totožnosti uživatelů.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.