Architektonická soutěž na rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti zná svého vítěze

21. 11. 2022
Historicky první architektonická soutěž vyhlášená Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), která se týkala stavební obnovy památkově chráněného areálu historické budovy bývalé věznice v Uherském Hradišti, má svého vítěze. Z devíti zaslaných návrhů odborná porota složená z významných českých i zahraničních architektů, budoucích uživatelů areálu a zástupců ÚZSVM a města Uherské Hradiště vybrala jako nejlepší návrh pražského studia ov architekti.
Více...

Aukce bývalého Skloexportu vítěze nepřinesla, ÚZSVM tak vyhlásí další kolo prodeje

16. 11. 2022
Dnešní první kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí na budovu bývalého Skloexportu, který se nachází v širším centru Liberce, vítěze nepřineslo. Do elektronické aukce se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci 8 milionů korun složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce nepadl.
Více...

ÚZSVM vyhlásil architektonickou soutěž na rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

22. 08. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) učinil další důležitý krok v záchraně výjimečné kulturní památky s pohnutou historií. Návrhy do architektonické soutěže na rekonstrukci areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti je možné podávat do 4. listopadu 2022.
Více...

Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM tak osloví stávajícího nájemce

10. 08. 2022
Dnešní třetí kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí s historicky nejvyšší minimální cenou, a to 1 miliarda a 50 milionů korun, vítěze nepřineslo. Do elektronické aukce Paláce Broadway se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci 20 milionů korun složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce neučinil. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) proto nyní v souladu s uzavřenou smlouvou převzatou od tehdejší Správy železniční dopravní cesty osloví stávajícího nájemce k podání nabídky ve výši minimální vyhlašované ceny.
Více...

20 let ÚZSVM: Přes bilion korun uhájených v soudních sporech a 24 miliard odvedených do státního rozpočtu

01. 07. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) slaví 20 let od svého založení. Za tuto dobu jeho právní zástupci uhájili státu v majetkových soudních sporech přes 1 bilion korun a do státního rozpočtu odvedl ÚZSVM přes 24 miliard korun. ÚZSVM rovněž snížil počet bezprizorních státních nemovitostí o 85 % a více než 43 tisícům nemovitostí dohledal správné vlastníky.
Více...

Z prodeje nepotřebného majetku v elektronických aukcích získal stát už přes dvě miliardy korun

14. 06. 2022
Už přes čtyři roky Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně provozuje výběrová řízení s elektronickou aukcí na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz. Za tuto dobu se uskutečnilo přes 19 tisíc elektronických aukcí, ze kterých stát získal více než 2,1 miliardy korun.
Více...

Příjmy ÚZSVM za první čtvrtletí letošního roku přesáhly 726 milionů korun

03. 05. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce března roku 2022 příjmů ve výši 726,8 milionu korun. V meziročním srovnání příjmy vzrostly o více než 276 milionů korun.
Více...

Výroční zpráva 2021: Druhé nejvyšší příjmy v historii a desítky uhájených miliard v soudních sporech

07. 04. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svých webových stránkách výroční zprávu o své činnosti za rok 2021. ÚZSVM v minulém roce zaznamenal druhé nejvyšší příjmy ve své historii, a to 1,77 miliardy korun. Zároveň se podařilo státu uhájit přes 22 miliard korun v právních jednáních a uzavřít celkem 1 264 dohod o zastupování jiných organizačních složek státu v soudních sporech.
Více...

ÚZSVM odvedl v roce 2021 na pomoc obětem trestných činů rekordních 185 milionů korun

14. 03. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl v uplynulém roce na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti pro odškodňování obětí trestných činů historicky nejvyšší částku 184,8 milionu korun, což je o téměř 19 milionů korun více než v předcházejícím roce. Jedná se o příjmy získané z prodeje majetku pocházejícího původně z trestné činnosti a o finanční prostředky ze zajištěných účtů pachatelů.
Více...

ÚZSVM k pomoci občanům Ukrajiny

02. 03. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v souvislosti s aktuální mimořádnou situací vytipoval k potenciálnímu využití celkem cca 30 objektů, které má ve své správě. Jedná se například o plně vybavené rekreační zařízení v Harrachově s kapacitou 24 osob nebo zařízený byt v Otrokovicích. ÚZSVM v této věci plně koordinuje postup se všemi odpovědnými institucemi, kraji a obcemi.
Více...

ÚZSVM vyřešil již 85 % nemovitostí zapsaných na neexistující státní instituce

21. 02. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dokázal do konce roku 2021 snížit počet nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedohledané a zaniklé státní subjekty o 7 853 (tj. o 85,6 %). Od roku 2015 také došlo k poklesu u zaniklých a nedohledaných subjektů o 1 023 (tj. o 79,5 %). Údaje vychází z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu, který ÚZSVM v roce 2015 vytvořil vlastními silami.
Více...

ÚZSVM pomohl v loňském roce najít nový domov 221 zvířatům

11. 02. 2022
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) získal v roce 2021 do své správy celkem 293 zvířat. Nejvíce bylo psů, kterých převzal 238. K tomu ÚZSVM připadlo 32 králíků, 8 ovcí, 6 koček, 5 prasat a 4 koně. V loňském roce se pak ÚZSVM podařilo najít nový domov pro 221 zvířat.
Více...

ÚZSVM dosáhl v roce 2021 druhých nejvyšších příjmů ve své historii

27. 01. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v loňském roce příjmů ve výši 1,772 miliardy korun. Jedná se o druhý nejlepší výsledek v téměř dvacetileté historii úřadu. Oproti schválenému rozpočtu se podařilo příjmy navýšit o 38 %. Meziročně došlo k nárůstu příjmů o 381 milionů korun.
Více...

ÚZSVM vyřešil už více než 43 tisíc nemovitostí s nejasnými vlastníky

20. 01. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zahájil ke konci roku 2021 šetření u 79 367 nemovitostí zapsaných na nedostatečně identifikované vlastníky, z toho se mu již 43 782 nemovitostí podařilo úspěšně vyřešit. Nejčastějším výsledkem šetření bylo zjištění, že vlastník již nežije, a proto byl podán podnět k zahájení dědického řízení. Celkově se tak stalo v takřka 64 % případů.
Více...

ÚZSVM hledá nového majitele pro jedinečnou nemovitost v nejlukrativnější části Prahy

17. 01. 2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz vyhlásil druhé kolo výběrového řízení s elektronickou aukcí Paláce Broadway v srdci Prahy. Minimální cena za tuto unikátní nemovitost činí stejně jako v prvním kole výběrového řízení 1 miliardu a 50 milionů korun. Důvodem vyhlášení druhého kola je, že stávající nájemce nevyužil svého přednostního práva a ve stanovené lhůtě nepodal nabídku na odkup ve výši minimální vyhlašované ceny.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.