Upřesnění k termínu pro převod areálu Hanáckých kasáren

23.11.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) upřesňuje informaci, která se objevila v regionální Mladé frontě Dnes v souvislosti s prodloužením termínu pro převod areálu Hanáckých kasáren v Olomouci.
Více...

ÚZSVM k aktuální situaci bytových domů v Harrachově

23.10.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) jakožto specializovaná instituce na hospodaření se státním majetkem převzal z podnětu Ministerstva financí bytové domy v Harrachově k 1. září 2023.
Více...

Upřesnění k výsledkům inventury státního majetku

12.10.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) upřesňuje informace, které se v médiích objevují v souvislosti s výsledky historicky největší inventury státního majetku.
Více...

Reakce na nepravdivé informace o zámku Štiřín

27.09.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se znovu důrazně distancuje od zavádějících a nepravdivých výroků o areálu zámku Štiřín, které se šíří na internetu, například na serveru YouTube.
Více...

Reakce ÚZSVM na nesprávné informace ohledně Kunratického zámku

06.09.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových reaguje na nepřesné informace serveru prahain.cz ohledně případného převodu areálu Kunratického zámku na hlavní město Prahu.
Více...

Obec Doksany o zámecký park sama požádala

01.09.2023
ÚZSVM upřesňuje informace, které vyšly v deníku Blesk pod názvem Danajský dar pro Doksany. ÚZSVM zdůrazňuje, že obec o převod více než sedmihektarového zámeckého parku do svého vlastnictví sama požádala.
Více...

Reakce ÚZSVM na lživé informace o nedostatečně identifikovaných vlastnících

12.07.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se důrazně ohrazuje proti zcela nepravdivým informacím o nedostatečně identifikovaných vlastnících nemovitostí, které se objevily v článku serveru vipnoviny.cz (spolek Nelež označuje tento web za dezinformační).
Více...

ÚZSVM k areálu zámku Štiřín

30.06.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) postupuje při nakládání s areálem zámku Štiřín zcela transparentně a v souladu se všemi právními předpisy.
Více...

ÚZSVM v současnosti prodej areál zámku Štiřín nepřipravuje

08.06.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na zavádějící a nepravdivé výroky o zámku Štiřín.
Více...

Upřesnění ke směnám majetku mezi státem a hlavním městem Prahou

17.04.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) upřesňuje informace, které se v médiích objevují v souvislosti se směnou nemovitostí mezi státem a hlavním městem Prahou.
Více...

Reakce na informace o zámku Štiřín

01.03.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) byl Ministerstvem zahraničních věcí informován, že nemovitosti Zámku Štiřín budou zřejmě prohlášeny za nepotřebné. V případě postupu podle zákona o majetku státu by pak nemovitosti byly bezúplatně převedeny na ÚZSVM. K tomu dosud nedošlo, ÚZSVM ani není známo, zda již byly nemovitosti prohlášeny za nepotřebné.
Více...

Vyjádření ÚZSVM ke směnám majetku mezi státem a hlavním městem Prahou

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na nepřesné informace, které se objevily v článku Seznam Zpráv ohledně směn nemovitostí mezi státem a hlavním městem Prahou.
Více...

Vyjádření ÚZSVM k nemovitostem s nedostatečně identifikovanými vlastníky

31.01.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na nepřesné informace ohledně nemovitostí s takzvanými nedostatečně identifikovanými vlastníky, které se objevily v komentáři na Info.cz.
Více...

Reakce na komentář Hospodářských novin ohledně inventury státního majetku

26.01.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se důrazně ohrazuje proti nepřesným informacím v komentáři Hospodářských novin týkající se zpracování přehledu pro stát nepotřebných nemovitostí, které na svém jednání dne 25. ledna 2023 schválila vláda.
Více...

Reakce na anketu Sdružení místních samospráv

11.11.2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) k udělení „přešlapu roku“ ze strany Sdružení místních samospráv zdůrazňuje, že dlouhodobě podporuje obce a kraje převody nepotřebného státního majetku v případech, kdy jsou splněny zákonné podmínky.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.