K tisícům nemovitostí v Česku se nikdo nehlásí, po roce 2023 přejdou na stát

23. 08. 2021
ČR (ct24.cz) – V Česku je zhruba 170 tisíc nemovitostí, především pozemků, které mají nejasného majitele. Buď není vůbec uveden, nebo už nežije. S dohledáváním vlastníků pomáhá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Když se o tyto nemovitosti nikdo nepřihlásí, přejdou na stát.
Více...

Stát daroval Vyššímu Brodu kapličku. Ten ji nechá opravit a znovu zasvětit

17. 08. 2021
Vyšší Brod (budejckadrbna.cz) – Zcela zdarma dostalo město Vyšší Brod od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových kapličku v Herbertově nedaleko rakouských hranic. Město chce kapličku opravit a nechat ji znovu zasvětit sv. Hubertovi.
Více...

Úředníci pomáhají odhalit vlastníky pozemků. Se službou skončí v roce 2023

17. 08. 2021
Česko (ČT24) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pomáhá žadatelům řešit problém s parcelami a budovami nedostatečně identifikovaných vlastníků v katastru nemovitostí. Dokonce i těch, kteří ještě nedávno vůbec netušili, že nějakou mají, a přišli na to náhodou.
Více...

Týraný Karel má nový domov

16. 08. 2021
Příbramsko (Mladá fronta DNES) - Do péče Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Příbrami bylo rozsudkem soudu svěřeno 22 psů plemen šarpej a český teriér.
Více...

Věznice v hlavní roli

16. 08. 2021
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) – Historii areálu v centru Uherského Hradiště připomene nový dokument i rozšířená realita v mobilní aplikaci. Věznice by se mohla stát národním památníkem.
Více...

Připravovaná expozice připomene historii věznice v Uherském Hradišti

12. 08. 2021
Uherské Hradiště (archiweb.cz) – Připravovaná inovativní expozice pojmenovaná Za zdí připomene historii věznice v Uherském Hradišti. Prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu se lidé přenesou do světa rozšířené reality, která nabídne například průvodce v podobě 3D hologramu, ale i možnost virtuálního vstupu do cely nebo interaktivního výslechu.
Více...

Auta, elektronika i rodinné domy. Stát se zbavuje majetku za hubičku

29. 07. 2021
ČR (tn.cz) – Stát v aukci opět levně nabízí majetek ke koupi. Kromě pozemků jsou stále k mání byty a domy po celém Česku. Kromě nich také auta, elektronika a řada dalších věcí.
Více...

V Náchodě byla zahájena rekonstrukce největší administrativní budovy ve městě

27. 07. 2021
Náchod (hradeckadrbna.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových chystá velkou rekonstrukci administrativní budovy v náchodské Palachově ulici. Převzal ji od města a v budoucnu do ní přemístí pracovníky okresního soudu v Riegerově ulici, soudní spisovnu z Krámské ulice, zaměstnance Okresního státního zastupitelství a z budovy v Kladské.
Více...

Výtvarník padělal Fillu i Picassa, dostal podmínku a stát obrazy zlikvidoval

23. 07. 2021
Svitavy (impuls.cz) – Ke dvouleté podmínce a náhradě kupní ceny podvedeným lidem odsoudil Okresní soud ve Svitavách výtvarníka z Poličky, který padělal díla významných malířů a prodával je jako pravá. Padělky propadly státu.
Více...

Obce získaly zdarma majetek za téměř 350 tisíc korun

22. 07. 2021
Louny (Žatecký a lounský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech předal bezúplatně obcím v okrese Louny majetek v celkové hodnotě 349 086 korun.
Více...

Fabia za 5 tisíc, Superb za 6. Stát i exekutoři levně prodávají auta!

20. 07. 2021
Pokud máte pro nákup auta opravdu omezený rozpočet, může vás zaujmout třeba červená fabia, kterou už nepotřebuje dětský domov v Liběchově - stát vůz aktuálně nabízí za něco málo přes pět tisíc korun.
Více...

Stát se zbavuje budov. Prodává Palác Brodway, do aukce míří i Hanácká kasárna

14. 07. 2021
ČR (denik.cz) – Na Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se schyluje k největšímu prodeji v historii. Už v polovině září začne elektronická aukce kulturní památky nacházející se v historickém centru Prahy: Palác Brodway. Máte zájem? Připravte si minimálně jednu miliardu a padesát milionů korun.
Více...

Obchodníci prodávali padělané oblečení

13. 07. 2021
Domažlicko (Domažlický deník) – Celníci zabavili v holýšovském obchodě a také na vietnamské tržnici v Horní Folmavě 550 padělků.
Více...

Rozhovor generální ředitelky ÚZSVM pro deník E15

07. 07. 2021
Rozhovor s generální ředitelkou ÚZSVM Kateřinou Arajmu o prodeji významných nemovitostí a další pestré agendě ÚZSVM.
Více...

Stát prodává Hanácké kasárny v Olomouci

01. 07. 2021
Olomouc (E15) – Největší prodej nemovitosti vlastněné státem na území Moravy je na spadnutí. Památkově chráněný areál Hanáckých kasáren v centru Olomouce, který byl vybudován okolo roku 1840, nabídne Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v elektronické aukci. Minimální cena je 262 milionů korun.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.