Zámku v Doksanech chtějí najít majitele. Nyní je sešlý zámecký komplex prázdný

07. 08. 2020
Doksany (litomericky.denik.cz) – Nového majitele hledá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pro státní zámek v Doksanech, který v uplynulých dnech získal do své správy od Národního památkového ústavu.
Více...

Milionové dědictví! Stát získal unikátní sbírku obrazů po zesnulém učiteli z Domažlic

07. 08. 2020
Domažlice (blesk.cz) – Do klína spadla českému státu sbírka uměleckých děl v hodnotě 10 milionů! Jsou zde skvosty jako díla Jaroňka či Švabinského.
Více...

Stát vybral nového nájemce kasáren v Karlíně. Kulturní centrum chce fungovat dál

29. 07. 2020
Praha (deník.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vybral nového nájemce objektu prázdných kasáren v pražském Karlíně, kde nyní funguje společenské a kulturní centrum.
Více...

Zlikvidovali trička, která propagovala nacismus

29. 07. 2020
Karlovarský kraj (Karlovarský deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zlikvidoval devět triček s motivy wehrmachtu a se znakem ve tvaru stylizovaného písmene „S“.
Více...

Saaby, skoro nejetá Laguna i zametací vůz... Nové vozy prodávané ve státní aukci

22. 07. 2020
Praha (automix.denik.cz ) – Zájemci mají nyní možnost koupit si od státu v aukci řadu automobilů. Některé stát zdědil, jiné vyřadil z vozového parku různých svých úřadů a některé dokonce nejdříve zabavil…
Více...

Zemřel bez dědiců. Vypořádání pozemků v Javorníku trvalo dlouhých 34 let

22. 07. 2020
Javorník (hodoninsky.denik.cz) – Devět pozemků o celkové rozloze 4 780 metrů, což představuje zhruba plochu jednoho menšího fotbalového hřiště, získal v předchozích dnech stát v katastru Javorníku. Parcely skončily v rukou republiky po majiteli, který zemřel bez dědiců.
Více...

Samurajskou katanou chtěl ublížit. Teď meč získal nový majitel v aukci

20. 07. 2020
Znojmo (znojemsky.denik.cz) – Za jedenáct set korun vydražilo znojemské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových japonský meč známý jako katana.
Více...

V Liberci zachránili tři týrané psy. Dva už domov našli, třetí stále čeká

20. 07. 2020
Liberec (liberecky.denik.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci (ÚZSVM) získal do vlastnictví tři týrané psy. Rozhodl o tom liberecký magistrát.
Více...

Zahrada o rozměru 500 metrů čtverečních v Radotíně, dvacet minut vlakem do centra Prahy.

20. 07. 2020
Praha (zpravy.iDNES.cz) – Přes hektar orné půdy v Sokolnicích, patnáct kilometrů od Brna. Téměř 2 000 čtverečních metrů velká zahrada v Řevnicích v Praze-západ, obklopená vilami a rodinnými domky. To jsou jen tři z tisíců nemovitostí v Česku, které mají neznámého nebo nedostatečně identifikovaného vlastníka. Když se o ně do konce roku 2023 majitel nepřihlásí, propadnou státu.
Více...

300 let stará barokní kaplička má nového majitele. Postarají se o ni Hustopeče

20. 07. 2020
Hustopeče (breclavsky.denik.cz) – Stát zdarma převedl kapličku se dvěma parcelami o celkové výměře více než tři sta metrů čtverečních na město Hustopeče. Informoval o tom před několika dny na svém webu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Více...

Majetkovému úřadu v pololetí stouply příjmy na 770 milionů Kč

17. 07. 2020
Praha (eurozpravy.cz ) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v pololetí stouply příjmy meziročně o 351.000 korun na 770 milionů korun.
Více...

Boj o pozemky kolem kláštera ve Frýdlantu nad Ostravicí po 20 letech skončil

16. 07. 2020
Frýdlant nad Ostravicí (moravskoslezsky.denik.cz) – Ve Frýdlantu nad Ostravicí usilovali o získání pozemků v areálu Střediska sociálních služeb od roku 2001. Po dvaceti letech konečně došlo k jednomu z největších historických momentů a město pozemky získalo.
Více...

Podle úřadu nemá 179 393 nemovitostí jednoznačného vlastníka

16. 07. 2020
Praha (seznamzpravy.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ke konci června určil ve 35 198 případech vlastníka u nemovitostí, u kterých byl dříve nejasný. Za letošní první pololetí úřad takto vyřešil nejasné vlastnictví u 3 536 nemovitostí.
Více...

Není to vaše? Stát hledá majitele skoro 180 tisíc nemovitostí

14. 07. 2020
Praha (penize.cz) – Téměř 180 tisíc nemovitostí v Česku má nejasného nebo neznámého vlastníka, většinou jde o pozemky. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Více...

Rokytenské Arche je prodáno

14. 07. 2020
Novoměstsko (Havlíčkobrodský deník) – Pro rozestavěný objekt plánovaného rekvalifikačně–rehabilitačního střediska pro zdravotně postižené v Rokytně na Novoměstsku se podařilo najít kupce.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.