Stát prodává nejvíc majetku za poslední roky

14. 11. 2022
ct24.cz: Stát prodává nejvíc majetku za poslední roky; letos už tímto způsobem získal víc než půl druhé miliardy korun, přičemž většinu z toho vynesly nemovitosti. Další realitní aukce za desítky milionů jsou v plánu tento měsíc.
Více...

Starý citroën po zemřelém už v Lípě překážet nebude. Stát ho nechal sešrotovat

08. 11. 2022
ceskolipsky.denik.cz Několik let stál na českolipském sídlišti před panelovým domem opuštěný automobil, ke kterému se nikdo nehlásil. Ukázalo se, že jeho majitel už zemřel a stát tak stroj nechal zlikvidovat.
Více...

Stát pátral po spolumajiteli pozemku. Zjistil, že jím byl vyznamenaný hrdina

31. 10. 2022
tn.cz: Po spolumajiteli pozemku na Hodonínsku pátrala tamní pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Úředníci zjistili, že jím byl rohatecký rodák, který tragicky zemřel při službě u kanadského letectva za druhé světové války.
Více...

Církve podaly tisíce žalob, vysoudily jen zlomek polí a lesů

17. 10. 2022
novinky.cz: Na konci roku tomu bude deset let, co Nečasova vláda po dlouhých obstrukcích levice prosadila zákon o církevních restitucích. Na jeho základě dostaly církve a náboženské společnosti zpět majetek v hodnotě 75 miliard korun a je jim průběžně vyplácena finanční náhrada ve výši 59 miliard. Celkově tedy v hodnotě 134 mi­liard korun.
Více...

ÚZSVM v Hradci Králové se podařilo umístit psa do nového domova

19. 09. 2022
parlametnilisty.cz: Ve spolupráci se zaměstnanci Útulku pro opuštěná zvířata v Hradci Králové se ÚZSVM podařilo zajistit nový domov pro tříletého psa křížence plemena Cane Corso.
Více...

Úspěšné aukce. Prodej přebytečných nemovitostí vynesl státu za tři měsíce přes půl miliardy

09. 05. 2022
e15.cz: Majetkový úřad v prvním čtvrtletí inkasoval celkově 726,8 milionu korun za prodej přebytečného majetku, zejména nemovitostí. V meziročním srovnání příjmy vzrostly o více než 276 milionů korun.
Více...

Brněnskému muzeu odkázal stát unikátní sbírku šperků

27. 04. 2022
brnenskadrbna.cz (26.04.2022) Zlaté kapesní hodinky, prsten s diamantem a mnohé další cenné secesní šperky putují nově do Technického muzea v Brně. Kulturní instituce získala rozsáhlou sbírku klenotů zdarma od státu, kterému předměty připadly po majitelce bez dědiců. Cennosti budou součástí nové expozice a poslouží odborníkům k výzkumu.
Více...

Na účet pro oběti trestných činů odvedl loni ÚZSVM rekordních 185 mil. Kč

14. 03. 2022
advokatnidenik.cz, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v roce 2021 odvedl na účet pro odškodňování obětí trestných činů 185 milionů korun, což bylo meziročně o téměř 19 milionů více a zároveň dosud nejvíce v jeho historii. Peníze pocházející z prodeje majetku pachatelů a z jejich zajištěných účtů převedl ÚZSVM na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti, který slouží na pomoc obětem trestných činů.
Více...

Kateřina Arajmu: Obcím se snažíme převádět majetek nejen po neznámých vlastnících

09. 03. 2022
Veřejná správa (9. 3. 2022) Možná to některé překvapí, co všechno řeší Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Stát zastupuje ve stovkách soudních sporů a také je v podstatě jeho realitním agentem. Kolik nemovitostí převedla instituce do vlastnictví obcí a krajů nebo že nabízené nemovitosti i movité věci často doprovází i zajímavé příběhy, tak nejen o tom jsme hovořily s Kateřinou Arajmu, generální ředitelkou.
Více...

Stát vydraží bitcoiny zabavené překupníkům drog. Může získat miliony korun

17. 02. 2022
zpravy.iDNES.cz (16. 2. 2022) Bitcoiny zabavené překupníkům drog mohou státu poprvé vynést miliony. Podle informací MF DNES bitcoiny, které chce stát vydražit, vycházejí z případu, který v loňském létě řešil Krajský soud v Brně.
Více...

Majetkovému úřadu loni stouply příjmy o 27 procent na 1,77 miliardy Kč 

27. 01. 2022
Praha 27. ledna (ČTK) - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni stouply příjmy meziročně o 27 procent na 1,77 miliardy korun. Jde o druhé nejvyšší příjmy od vzniku úřadu v roce 2002, informoval dnes ÚZSVM v tiskové zprávě. Zároveň úřad upozornil, že se mu podařilo proti schválenému rozpočtu příjmy navýšit o zhruba 38 procent. Největší část příjmů úřadu pochází z prodeje nepotřebných státních nemovitostí
Více...

Majetkový úřad znovu prodává Palác Broadway, v předchozí aukci neměl o budovu nikdo zájem

17. 01. 2022
(aktualne.cz)Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v pondělí opět vyhlásil elektronickou aukci na prodej pražského Paláce Broadway. Minimální cena je stejná jako v předchozím kole výběrového řízení, a to 1,05 miliardy korun. Jde o nejvyšší minimální cenu za dobu existence úřadu. V tiskové zprávě o tom informoval úřad.
Více...

Státní katalog majetku: Je libo palác nebo křížence?

05. 01. 2022
Blesk: PRAHA – Zatímco pro většinu z nás se uplynulý rok nesl ve znamení pokračujících proticovidových omezení, státní majetkový úřad na něj bude vzpomínat spíše v dobrém. Dařilo se mu vydražit několik cenných skvostů a také najít nový domov desítkám opuštěných zvířátek.
Více...

ÚZSVM uspěl v soudních sporech za více než tři desítky miliard korun

28. 12. 2021
advokatnidenik.cz - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) informoval o tom, že v prosinci uspěl ve třech soudních sporech, ve kterých šlo o zhruba 36 miliard korun. Ve sporech šlo o zamítnutí žaloby na náhradu škody společnosti EL NIŇO, náhrady škody od soukromé osoby kvůli nesprávné činnosti notáře a náhradu škody za nesprávný úřední postup Okresního soudu v Českých Budějovicích.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.