Lípa odkoupila dům v Mariánské ulici. Po opravě ho využije radnice

09. 10. 2023
ceskolipsky.denik.cz Chátrající dům v rohu náměstí T. G. Masaryka v České Lípě patří městu. Zastupitelé na svém zářijovém zasedání odsouhlasili jeho výkup za 4,6 milionu korun.
Více...

Šťastný konec v kauze týraných psů z Hradecka. Domov už našel i poslední z nich

05. 10. 2023
jindrichohradecky.denik.cz Příběh jedenadvaceti psů zachráněných z nevhodných podmínek na Jindřichohradecku se uzavřel. Krajská veterinární správa ve spolupráci s policií odebrala na začátku července roku 2021 majitelce z Oldřiše dospělého psa, tři feny a sedmnáct štěňat plemene argentinská doga.
Více...

Možná máte pozemek, ale nevíte o tom. Na jihu Čech jsou takových lidí stovky

11. 05. 2023
jindrichohradecky.denik.cz Na jihu Čech jsou stovky nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí. Musejí se přihlásit do konce roku. Majitelé v jihočeských katastrech jsou ale nejen z Českých Budějovic, Českého Krumlova či Tábora nebo Karlových Varů a Prahy. Najdou se i adresy z Izraele, Spojených států amerických nebo Rakouska. Nemusí být proto na škodu zamyslet se nad tím, jestli rodině někde nemůže patřit kus pole nebo louky.
Více...

Hledají se vlastníci. Času už moc nezbývá

28. 04. 2023
Mladá fronta DNES: Pole, lesy, sady, části domů, ale i pozemky pod cestami, které nemají jednoznačně identifikované vlastníky, se stanou 1. ledna 2024 majetkem státu. V Plzeňském kraji jde o tisíce pozemků.
Více...

Poslední šance přihlásit se o majetek, jinak propadne. Stát hledá vlastníky. Naposled.

19. 04. 2023
Mladá fronta DNES - Díky historii a chybám nemají statisíce nemovitostí v katastru napsaného jasného majitele.
Více...

Stát lidem nabízí dům, páčidlo i kuši

17. 04. 2023
Mladá Fronta DNES – PLZEŇSKÝ KRAJ Stát prostřednictvím aukcí nabízí věci, které nepotřebuje. Vyvolávací cena dvouhrobu v Tisové na Tachovsku je 500 korun, páčidlo a magnetický šroubovák jsou dohromady oceněné na stovku. K mání jsou i dva notebooky, z nichž ten mladší v továrně zkompletovali už v roce 2007. Nebo je libo pozemek na břehu vyschlého rybníka nedaleko Březí u Žinkov o výměře 1478 metrů čtverečních s vyvolávací cenou 56 tisíc korun?
Více...

Dům za 1,5 milionu, chatka za 900 tisíc. Stát se zbavuje majetku

11. 04. 2023
tn.cz Sehnat cenově dostupné bydlení není jen tak, obzvlášť když si plánujete rovnou koupit pozemek či dům. Realitní kanceláře jsou však pouze jednou z možností. Sehnat byt nebo dům se dá i od státu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí řadu zajímavých nemovitostí k prodeji.
Více...

Aukcemi k milionům

04. 04. 2023
MF DNES BRNO Když se magistrát a Česká pošta předloni rozhodly zbavit památkově chráněných budov v centru Brna, v obou případech získaly v elektronické aukci více než sto milionů korun. Město se zbavilo dvou zchátralých domů v ulici Milady Horákové a státní podnik udal objekt navržený architektem Bohuslavem Fuchsem u hlavního nádraží. Právě v této atraktivní lokalitě nabídl zajímavou nemovitost Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
Více...

Stát jako velká realitka. Mapa nemovitostí eviduje 1,5 milionu státních bytů, domů a pozemků

30. 03. 2023
Hlidacipes.org Celkem 507 státních institucí a podniků aktuálně vlastní zhruba 1,5 milionu různých nemovitostí: bytů, domů a dalších staveb a pozemků. Jejich konkrétní přehled nabízí nová veřejně přístupná databáze Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Dohledat lze například to, kolik bytů vlastní třeba ministerstvo financí či Nejvyšší kontrolní úřad, nebo s jakými majetky hospodaří Správa pražského hradu – a leccos dalšího.
Více...

1500 pozemků a staveb v kraji má propadnout státu. Ověřte si, zda vám nepatří

23. 03. 2023
jablonecky.denik.cz V Libereckém kraji se nachází celkem 1 478 pozemků a 45 staveb bez správně zapsaného vlastníka a 1 045 nedostatečně identifikovaných osob. Dohledat se je snaží Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který zároveň vyzývá občany, aby si zkontrolovali na internetových stránkách úřadu, jestli jim majetek nepatří.
Více...

O řopíky je na Liberecku zájem, nového majitele má bunkr u Andělské Hory

08. 03. 2023
Liberecky.denik.cz. V průběhu 30. let 20. století vyrostly v rámci výstavby československého opevnění malé železobetonové pevnůstky. Na bunkry, kterým se také říká řopíky, mohou lidé dodnes narazit i na Liberecku. Ačkoliv svému původnímu účelu už neslouží, je dnes možné objekt koupit a zvelebit dle svého.
Více...

Obce díky aplikaci mohou získat pozemky na výstavbu dostupných bytů

08. 03. 2023
Veřejná správa. Stát spustil aplikaci, kde naleznete všechny státní pozemky a stavby. Ulehčí zejména obcím a krajům zorientovat se v nemovitostech jednotlivých státních institucí, které se na jejich území nacházejí. Díky tomu mohou získat pozemky na výstavbu dostupných bytů.
Více...

Přes 150 tisíc nemovitostí může propadnout státu. Většina majitelů o jejich vlastnictví neví

01. 03. 2023
iHNed.cz Za druhé světové války sloužil Pavel Bureš jako mechanik u kanadského letectva. V roce 1942 zemřel při havárii jednoho z letounů. Jméno československého emigranta následně upadlo v zapomnění, o 80 let později však zaměstnalo české úředníky. Ti zjistili, že Bureš byl v rodném Rohatci spolumajitelem zemědělského pozemku. V katastru nemovitostí však jeho jméno chybělo. Češi proto kontaktovali kanadské úřady a nyní půjde nemovitost do dědického řízení.
Více...

Zapomenuté pozemky a domy letos propadnou státu. Ověřte si, zda nejste vlastníky

16. 02. 2023
zprávy.aktuálně.cz: Celkem 150 tisíc pozemků a nemovitostí v Česku stále nemá jasného majitele. Dohledat se je snaží Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ten také vyzývá občany, aby si na stránkách úřadu zkontrolovali, zda jim některý z "opuštěných" pozemků nepatří. Na konci letošního roku totiž propadnou nenávratně státu. Aktuálně.cz přináší vyhledávač, který vychází z nejčerstvějších zveřejněných dat.
Více...

Stát udělá inventuru majetku, nepotřebný nabídne obcím

08. 02. 2023
Hospodářské noviny: Stát chce poprvé udělat celkovou inventuru nemovitostí státních institucí. Cílem je odhalit nepotřebné nemovitosti, které by mohly přednostně získat obce a kraje. Stát by tím ušetřil zbytné náklady, které aktuálně ani nedokáže vyčíslit. Samosprávám by jejich získání umožnilo například rychleji stavět cyklostezky či dostupné bydlení. Na úterní tiskové konferenci to uvedli ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a Kateřina Arajmu, generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.