O zámek Štiřín neprojevila zájem žádná státní instituce, ÚZSVM proto bude hledat nového vlastníka mimo stát

03.10.2023

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v souladu se zákonem o majetku státu vyhlásil 15. června 2023 nabídku areálu zámku Štiřín státním institucím, která probíhala do 2. října. Ve stanovené lhůtě neprojevila o nemovitosti zámeckého areálu zájem žádná státní instituce. ÚZSVM proto v souladu se zákonem o majetku státu nyní učiní další kroky, aby co nejdříve našel této výjimečné nemovitosti definitivního vlastníka. Zákonem preferovaná varianta je vyhlášení transparentního výběrového řízení.

ÚZSVM provedl nabídku zámeckého areálu nejen prostřednictvím svých webových stránek www.nabidkamajetku.cz, ale nad rámec zákonných povinností byli osloveni například členové Vládní dislokační komise, v níž jsou zastoupeny všechny resorty, členové Regionální dislokační komise Střední Čechy a také napřímo všechny státní instituce uvedené v usneseních Kontrolního výboru i Rozpočtového výboru PSP ČR, tedy Úřad vlády ČR, Ministerstvo kultury, Národní památkový ústav a Kancelář Poslanecké sněmovny. Žádná z nich zájem o nemovitosti neprojevila.

 

Pouze Národní památkový ústav projevil zájem o část movitého majetku, zejména o repliky historického nábytku, porcelánové nádobí a také například o několik obrazů či grafických listů.

 

Podle zákona se mohou státní instituce o majetek přihlásit i kdykoliv po stanovené lhůtě.

 

Vzhledem nepravdivým informacím šířícím se na internetu ÚZSVM zdůrazňuje, že při nakládání s areálem zámku Štiřín postupuje zcela transparentně a v souladu se všemi právními předpisy. Za účelem maximální veřejné kontroly připravil ÚZSVM i speciální webovou stránku https://www.uzsvm.cz/zamek-stirin-vyjimecny-areal-blizko-prahy, kde se lze seznámit s aktuálními informacemi k areálu zámku Štiřín.

 

Přílohy:dji_fly_20230518_112200_599_1684410583412_aeb.jpgIMG_7877.jpgIMG_7888_golf.jpgIMG_7906_artis.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.