Upřesnění k výsledkům inventury státního majetku

12.10.2023

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) upřesňuje informace, které se v médiích objevují v souvislosti s výsledky historicky největší inventury státního majetku.

Státní instituce označily jako nepotřebné téměř 29 tisíc nemovitostí. To ovšem neznamená, že budou všechny prodány, jak je mylně uváděno. Téměř polovinu z těchto nepotřebných nemovitostí by měl převzít ÚZSVM, který je nabídne bezprostředně po převzetí v souladu se zákonem o majetku státu nejprve ostatním státním institucím. V případě jejich nezájmu budou přednostně osloveny obce a kraje, které by majetek mohly využít pro své rozvojové aktivity. Pokud ani obce a kraje neprojeví o nemovitosti zájem, ÚZSVM bude připravovat jejich transparentní prodej prostřednictvím výběrových řízení s elektronickou aukcí na webových stránkách ÚZSVM www.nabidkamajetku.cz.

 

Rovněž upřesňujeme, že resort financí připraví souhrnný materiál s výsledky této inventury pro schůzi vlády do března 2024, tak jak mu bylo uloženo usnesením vlády v lednu letošního roku.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.