ÚZSVM hledá nového majitele pro Palác Broadway v nejlukrativnější části Prahy

15.06.2023

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz vyhlásil výběrové řízení s elektronickou aukcí Paláce Broadway v srdci Prahy. Minimální cena za tuto unikátní nemovitost činí 930 milionů korun.

„Areál Paláce Broadway je nejvýznamnějším prodejem v historii našeho úřadu a zejména unikátní investiční příležitostí. Věřím, že se nám pro tuto výjimečnou nemovitost v centru Prahy co nejdříve podaří najít definitivního vlastníka, který dokáže této kulturní památce vdechnout nový život,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

 

Elektronická aukce Paláce Broadway začne 4. září 2023 ve 12 hodin a potrvá do 6. září do 12 hodin. Před začátkem aukce do 1. září 2023 do 23:59 hod, musí zájemci složit kauci ve výši 20 milionů korun. Nejnižší podání bylo stanoveno na 930 milionů korun. Termíny prohlídek budovy pro zájemce jsou naplánovány na 4., 12. a 20. července a na 15. a 28. srpna.

 

Funkcionalistická stavba, která leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná, je tvořena třemi propojenými trakty a pochází ze 30. let 20. století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Budova nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům a byla známá spíše pod jménem Sevastopol. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti bývalé prostory kin využívá Divadlo Broadway.

 

ÚZSVM převzal tento komplex do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty. V souladu se zákonem ÚZSVM nejprve objekt nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto ÚZSVM hledá nového vlastníka prostřednictvím transparentního výběrového řízení s elektronickou aukcí.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.

 

Více informací k elektronické aukci Paláce Broadway naleznete zde.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.