ÚZSVM zrekonstruoval budovu bývalé virologie v Českých Budějovicích

03.02.2021

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dokončil rozsáhlou rekonstrukci budovy bývalé virologie v ulici L. B. Schneidera v Českých Budějovicích. Do nových administrativních prostor se brzy přesune 33 zaměstnanců Nejvyššího kontrolního úřadu a Českého telekomunikačního úřadu.

„Roky chátrající budova získala díky ÚZSVM zbrusu nový kabát. Touto mimořádnou rekonstrukcí se nám podařilo vybudovat pro státní instituce vhodné administrativní prostory, které v Českých Budějovicích chybí. Navíc díky tomuto projektu stát ročně ušetří na nájemném více než milion korun,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. „Věřím, že zaměstnanci obou institucí nalezenou v budově potřebné zázemí,“ dodala generální ředitelka.

 

ÚZSVM převzal budovu bývalé virologie v roce 2016 od Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, která objekt dlouhodobě nepotřebovala ke své činnosti. Regionální dislokační komise v Českých Budějovicích následně na návrh ÚZSVM rozhodla, aby se po rekonstrukci do budovy přesunuly dvě organizační složky státu, a to Nejvyšší kontrolní úřad a Český telekomunikační úřad. Zaměstnanci se do objektu nastěhují v průběhu února letošního roku. Oba úřady doposud sídlily ve dvou komerčních objektech, v nichž stát ročně platil nájemné ve výši 1,2 milionu korun. Přesunem do státní administrativní budovy tak dojde nejen ke snížení výdajů na nájemné, ale i na provoz a údržbu.

 

​Celkové náklady na rekonstrukci, kterou provedla firma vybraná na základě transparentní veřejné zakázky, činily téměř 27 milionů korun. Navzdory protiepidemickým opatřením probíhala rekonstrukce podle plánu a celý projekt se podařilo zkolaudovat v polovině prosince loňského roku.

 

Budova o celkové výměře 786 m2, jež disponuje dostatečnou administrativní plochou, sociálním zázemím i bezbariérovým přístupem, se nachází v širším centru Českých Budějovic s dobrou dopravní dostupností.

Přílohy:Virologie2.jpgVirologie4.jpgVirologie5.jpgKuchyňka - detail.jpgChodba přízemí - slunce.jpgVirologie.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.