Nejčastější dotazy k nabídce majetku

Nemohu dokončit registraci. Dostal jsem ověřovací e-mail, ale odkaz "ověřit e-mailovou adresu" nejde rozkliknout, není vůbec v modrém "rozklikávacím" módu, ale pouze černý text. Co mám dělat?

Některá e-mailová prostředí (např. atlas.cz nebo centrum.cz) zobrazují zprávy jako prostý text (viz overovaciZprava.png). Vpravo nad textem zprávy je tlačítko "Zobrazit zprávu s formátováním". Když na tlačítko kliknete, zobrazí se zpráva i se všemi odkazy správně (viz overovaciZpravaSFormatovanim.png). Pak klikněte na odkaz "ověřit e-mailovou adresu" -- ve webovém prohlížeči se zobrazí stránka "Ověření e-mailové adresy" a v ní tlačítko "Ověřit telefon". Podle návodu, který se zobrazí v této stránce, dokončíte registraci.

 

Odkazy na nové nabídky, které mi chodí, nejsou aktivní.

Jedná se o stejnou potíž jako v předchozí otázce, která se projevuje v některých webmailech. Odkazy se spraví, když kliknete na tlačítko "Zobrazit zprávu s formátováním". Není to chyba, je to vlastnost některých webových prohlížečů e-mailových zpráv (centrum.cz, atlas.cz). Ve standardních e-mailových klientech (MS Outlook, Thunderbird, Icedove...) se podobná potíž normálně neprojevuje.

 

Dostávám nové nabídky e-mailem. Na vašich stránkách pak není vyhledávání, aby se nabídka dala najít podle čísla nabídky. Najít nabídku je velmi zdlouhavé. Můžete s tím něco udělat?

Chcete-li najít nabídku podle čísla nabídky, stačí okopírovat číslo nabídky (např. "SKO/010/2018") do schránky a vložit do filtru do políčka "Název nebo Popis obsahuje" (viz přiložený obrázek). Je to popsáno v uživatelské příručce na str. 5. Nabídky jsou ovšem dostupné jen po omezenou dobu – do ukončení aukce nebo výběrového řízení.

 

Rád bych se zúčastnil aukce na jednu z movitostí z vaší nabídky. Bohužel jsem nikde nenalezl, co znamená stav "Připravovaný k realizaci veřejnosti".

„Realizace“ znamená uplatnění nepotřebného majetku bezúplatným převodem, prodejem nebo pronájmem. „Realizace veřejnosti“ znamená, že žádná státní instituce neprojevila o majetek zájem, a proto má správce v úmyslu nabídnout majetek veřejnosti. Ve stavu přípravy se nabídky zveřejňují podle zásad otevřenosti našeho úřadu – veřejnost má nárok vědět, jakého nepotřebného majetku se stát potřebuje zbavit. Jestliže však v této fázi projeví o majetek zájem nějaká státní instituce, bude majetek převeden přednostně na ni a nabídka zmizí. Podobně může nabídka zmizet, když ji správce smaže nebo převede do výchozího stavu. Informace o připravovaných nabídkách tedy není úplně ideální, ale snažíme se, jak můžeme.

 

Rád bych se zúčastnil aukce na jednu z movitostí z vaší nabídky, která se právě nachází ve stavu "Připravovaný k realizaci veřejnosti". Jakým způsobem se mohu aukce zúčastnit? Bude to obálkovou metodou nebo elektronicky?

Dokud je nabídka ve stavu "připravovaný k...", nemůže se jí ještě nikdo účastnit. Podrobnější informace o připravované nabídce Vám může poskytnout správce nabídky, kterého vidíte v kontaktních údajích (jméno, telefon, e-mail, adresa). Ani správce však zatím ještě nemusí vědět, co přesně se s nabídkou stane dál.


Kde najdu přehled státních puncovních značek?

Aktuální přehled puncovních značek:

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.