Reakce na nepravdivé informace o zámku Štiřín

27.09.2023

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se znovu důrazně distancuje od zavádějících a nepravdivých výroků o areálu zámku Štiřín, které se šíří na internetu, například na serveru YouTube.

Zásadně odmítáme nařčení z netransparentního jednání při nakládání s tímto zámeckým areálem. ÚZSVM postupuje zcela transparentně a v souladu se všemi právními předpisy.

 

ÚZSVM zdůrazňuje, že v současné době nepřipravuje prodej zámku Štiřín. Nepravdivá je tak informace, že by měl být prodáván konkrétnímu zájemci ze zahraničí.

 

Až do 2. října 2023 probíhá v souladu se zákonem o majetku státu nabídka tohoto areálu státním institucím. Žádná z nich dosud o areál zámku neprojevila zájem. ÚZSVM vyčká na konec vnitrostátní nabídky, tedy na 2. října 2023, a podle výsledků vnitrostátní nabídky vyhodnotí další postup. Doplňujeme, že státní instituce se mohou o majetek přihlásit i kdykoliv po stanovené lhůtě.

 

Za účelem maximální veřejné kontroly zveřejňuje veškeré informace o této nemovitosti na speciální webové stránce https://www.uzsvm.cz/zamek-stirin-vyjimecny-areal-blizko-prahy.

 

Dřívější reakce na nepravdivé informace o zámku Štiřín naleznete zde:

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.